Facebook Google+ Twitter

Van roku 2010: Nissan NV200

Nissan NV200 został nagrodzony tytułem Międzynarodowego Vana Roku 2010. Wyróżnienie przyznało jury składające się z 23 dziennikarzy pism motoryzacyjnych z Europy.

 / Fot. NissanNissan NV200 to połączenie dwóch segmentów. Wymiary zewnętrzne: 4.4 m dł., 1.86 m, wys., 1.69 m szer. porównywalne z pojazdem dostawczym zbudowanym na bazie samochodu osobowego i przestrzenią ładunkową spotykaną w większych pojazdach wynoszącą ponad 2 metry.

"Jury było szczególnie pod wrażeniem faktu, że Nissan stworzył kompaktowy lekki pojazd, który wyznacza nowe standardy w zakresie przestrzeni wewnętrznej w stosunku do wymiarów zewnętrznych" - mówił Andy Palmer wiceprezes Nissan Motor Co. Ltd.

NV200 będzie dostępny w Europie w wersjach van i combi. Od 2010 oferta zostanie rozszerzona o wersję osobową. Obecnie sprzedawany jest w Japonii, gdzie stał się liderem segmentu, zdobył ponad 40 procent udziału w rynku. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w najbliższych miesiącach bieżącego i przyszłego roku. Produkcja na rynku chińskim rozpocznie się w 2010 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zasada jest prosta, chociaż mało oczywista - piszemy np. "samochód marki Nissan", ale "jeżdżę nissanem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno, z tym pytaniem, to nie do mnie. Zawsze piszę z dużej, a co się dzieje później, to już nie mam na to wpływu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

To Nissan piszemy z dużej litery, a skoda z małej, tak? link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.