Vancouver 2010: Podsumowanie dnia piętnastego

Piękny dzień w Vancouver przeżyli polscy kibice. Justyna Kowalczyk sprawiła im radość zdobywając złoty medal. Wielką niespodziankę sprawiły również panczenistki, które zajęły 3. miejsce w biegu drużynowym.

/ Fot. Filippov Alexei/PAPWydarzenie dnia: Złoty medal Justyny Kowalczyk

Liderka PŚ , Justyna Kowalczyk okazała się najlepsza w biegu na 30 km. Po pasjonującej walce nasza zawodniczka okazała się minimalnie lepsza od Marit Bjoergen. Dla Norweżki to juz piąty medal wywalczony w Vancouver. Trzecie miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Finka na mecie zanotowała jednak już ponad minutę straty do Kowalczyk.

Świetnie spisała sie również Kornelia Marek. Ponad połowę dystansu była w czołowej grupie. Później odpadła, ale mimo wszystko ukończyła rywalizację na 11. miejscu. Sylwia Jaśkowiec była 25., a Paulina Maciuszek 29.

Niespodzianka dnia: Brąz panczenistek w wyścigu drużynowym

Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska znakomicie spisały sie na Richmond Oval. Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu drużynowym i tym samym zdobyły szósty medal dla naszej reprezentacji na tych IO. Dzisiejsza rywalizacja zaczęła się od wyścigu półfinałowego, który biało-czerwone minimalnie przegrały. W pojedynku o brąz okazały się już jednak zdecydowanie lepsze od Amerykanek.

W finale pasjonującą walkę o złoto stoczyły Niemki i Japonki. Lepsze okazały się nasze zachodnie sąsiadki, które wygrały o 0,02 sekundy!

Rozczarowanie dnia: Austria bez medalu w rywalizacji slalomistów

Wielką niespodzianka zakończył się olimpijski slalom. Z faworytów na podium uplasował się jedynie Ivica Kostelić, dla którego to drugi medal wywalczony w Vancouver. Chorwat był ponownie drugi. Złoto wywalczył 25-letni Giuliano Razzoli. Włoski alpejczyk okazał się lepszy 0,16 sekundy. Trzecie miejsce zajął 27-letni Szwed Andre Myhrer.