Vancouver 2010. Podsumowanie dnia trzeciego

Justyna Kowalczyk ma pierwszy start w Vancouver za sobą. Polka zajęła 5. miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną. Zwyciężyła Charlotte Kalla. Najbardziej szczęśliwi byli dzisiaj jednak Szwajcarzy, którzy zdobyli dwa złote medale.

Justyna Kowalczyk / Fot. PAPWiadomość dnia: Charlotte Kalla najlepsza w biegu na 10 km techniką dowolną, 5. miejsce Kowalczyk

Zgodnie z przewidywaniami bieg na 10 km stylem dowolnym zakończył się zwycięstwem Charlotte Kalli. 22-letnia Szwedka wyprzedziła o ponad 6 sekund Kristinę Smigun-Vaehi. 2-krotna medalistka z Turynu po roku nieobecności wróciła w wielkim stylu i na pewno może być zadowolona ze swojego wyniku. Podium uzupełniła Marit Bjoergen, dla której to już trzecie ZIO. Justyna Kowalczyk zaprezentowała się poprawnie. Z jednej strony w jej zasięgu był medal, a z drugiej ta konkurencja jest jej najsłabszą stroną. Dla Polki przed kolejnymi startami jest to dobry prognostyk.

Pozostałe zawodniczki z Polski wypadły nieźle. Sylwia Jaśkowiec do zwyciężczyni straciła prawie minutę i czterdzieści sekund i zajęła 28. miejsce. Kornelia Marek była 39., a Paulina Maciuszek 45.

Niespodzianka dnia: Brązowy medal Tony'ego Ramoina w snowboardowym crossie

Przed zawodami w crossie kibice z Francji mogli liczyć na miejsce na podium. Nikt się jednak nie spodziewał, że to jednak wśród najlepszych uplasuje się 21-letni Ramoin. Młody zawodnik miał trochę szczęścia w półfinale, kiedy wykorzystał zderzenie Roberta Fagana i Davida Speisera. W finale natomiast wykorzystał błąd Nate Hollanda i dzięki spokojnej jeździe dojechał do mety na 3. miejscu.

Rozczarowanie dnia: Postawa organizatorów na torze Richmond Oval

Prawie dwie godziny - tyle trwała przerwa w rywalizacji panczenistów. Po starcie 19 zawodników zarządzono regulaminową przerwę na równanie lodu. Zwykle to trwa pewnie około 10 minut. Tym razem fatalna postawa organizatorów spowodowała nerwowość wśród wielu ekip. Problemy z rolbami spowodowały, że niektórzy z trenerów byli w stanie walczyć o przełożenie zawodów na kolejny dzień. Na szczęście finał udało się rozegrać, ale ze sporym opóźnieniem.