Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Amerykanie ze złotym medalem w bobslejowych czworkach!

Złoty medal w konkurencji czwórek mężczyzn podczas igrzysk w Vancouver wywalczyli bobsleiści amerykańscy. Srebro przypadło Niemcom. Brąz dla ekipy kanadyjskiej. Polacy ukończyli rywalizację na wysokim 14. miejscu.

 / Fot. http://www.fibt.com/index.php?eID=tx_cms_showpic&file=uploads%2Fpics%2FHolcomb_USA_Nov26.JPG&width=500m&height=500&bodyTag=%3Cbody%20bgColor%3D%22%23fPo dwóch ślizgach na prowadzeniu znajdowała się osada USA wyprzedzając o 0,40 s gospodarzy Kanadyjczyków. Na trzecim miejscu znajdowali się faworyci konkurencji bobslejowych czwórek, bobsleiści Niemiec z pilotem Andre Lange. Polacy (Dawid Kupczyk, Michał Zblewski, Marcin Niewiara, Paweł Mróz) zajmowali dobre 14. miejsce.

W trzecim przejeździe swoją dużą przewagę nad zajmującymi drugą pozycję bobsleistami Kanady powiększyli Amerykanie z pilotem Stevenem Holcombem i było już prawie pewne, że złoto trafi w ręce USA. Trzecie miejsce utrzymali Niemcy. Polacy po poprawnym przejeździe w trzecim ślizgu, podczas którego po raz kolejny nie ustrzegli się od błędów, zdołali utrzymać 14. miejsce.

Czwarty ślizg to po raz kolejny bardzo dobra jazda bobsleistów USA (Steven Holcomb, Justin Olsen, Steve Mesler, Curtis Tomasewicz), którzy zasłużenie zdobyli złoty medal, na który amerykańskie bobsleje czekały od igrzysk olimpijskich roku 1948 w Sankt Moritz. Srebro przypadło gospodarzom Niemcom (Andre Lange, Alexander Roediger, Kevin Kuske, Martin Putze), którzy wyprzedzili Kanadyjczyków zaledwie o 0,01s, przejeżdżając wyśmienicie ostatni ślizg. Na czwartym miejscu olimpijską rywalizację ukończyła druga osada Niemiec.

Polacy (Dawid Kupczyk, Michał Zblewski, Marcin Niewiara, Paweł Mróz)zaprezentowali się
wreszcie na miarę oczekiwań i po dobrym ślizgu
utrzymali bardzo dobre 14. miejsce, które jest najwyższą pozycja polskich bobsleistów w historii olimpijskich startów.

Źródło: TVP Sport na żywo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.