Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Czy dla Polski były to udane igrzyska?

Przez ponad dwa tygodnie emocjonowaliśmy się zmaganiami sportowców podczas XXI Igrzysk Olimpijskich w kanadyjskim Vancouver. Po emocjach przyszedł czas na ocenę startów reprezentantów Polski.

Justyna Kowalczyk / Fot. http://www.facebook.com/photo.php?pid=4847552&id=93517223974#!/photo.php?pid=4955646&id=93517223974Poprzednie nasze starty w zimowych olimpiadach kończyły się małymi sukcesami. Dość powiedzieć, że w dwudziestu naszych startach olimpijskich zdobyliśmy tylko osiem medali.
Tegoroczne igrzyska miały tę liczbę powiększyć przynajmniej o kilka krążków.

Wśród naszych faworytów do medalowych pozycji wymieniani byli biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, skoczek narciarski Adam Małysz oraz biathlonista Tomasz Sikora. Na miłą niespodziankę liczyliśmy ze strony drużyny skoczków i biathlonistek oraz snowboardzistki Pauliny Ligockiej.

W stu procentach nasze oczekiwania spełniła nasza królowa nart Kowalczyk, która po pięknej walce zdobyła złoty medal w biegu na 30km oraz dołożyła srebro w sprincie, brąz w biegu łączonym oraz szóste miejsce w biegu drużynowym wraz z Kornelią Marek, Pauliną Maciuszek i Sylwią Jaśkowiec.

Naszym oczekiwaniom sprostał także Małysz zdobywając dwa srebrne medale w konkursach indywidualnych i zajmując szóste miejsce w konkursie drużynowym wspólnie z Kamilem Stochem, Krzysztofem Miętusem oraz Łukaszem Rutkowskim.

Tomasz Sikora nie zdołał wywalczyć medalu w Kanadzie zajmując najwyższe 7. miejsce w biegu masowym.

Adam Małysz / Fot. http://www.facebook.com/olympics?ref=nf#!/photo.php?pid=4847391&id=93517223974Niebywałą niespodziankę sprawiły nam w sobotni wieczór łyżwiarki szybkie (Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) w biegu drużynowym zdobywając po zaciętej walce brązowy medal.

Bardzo dobre 5. i 7.miejsce o których należny wspomnieć zajęły Dominika Nowakowska oraz Agnieszka Cyl w biathlonowym biegu indywidualnym na 15km oraz Kornelia Marek- 11. miejsce w indywidualnym biegu na 30km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na pewno możemy więcej, pod warunkiem że kasy przeznaczonej na sportowców nie będą zgarniać działacze ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że tak choć jako naród możemy więcej (w co wierzę pokażemy już w Soczi).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.