Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Grupowy pojedynek gigantów

Od ponad tygodnia – za sprawą igrzysk w Vancouver mamy możliwość obserwować hokej na lodzie, na najwyższym światowym poziomie. W zależności od upodobań możemy śledzić poczynania mężczyzn lub zmagającą się z kauczukowym krążkiem płeć piękną.

Panie rozpoczęły swoje rozgrywki kilka dni wcześniej i w chwili obecnej obserwujemy już fazę pucharową.

Dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy rozegrało swoje spotkania grupowe wyłaniając zdecydowanych faworytów. Należą do nich przede wszystkim gospodynie igrzysk, które, aplikując wszystkim rywalkom grupowym “dwucyfrówkę”, wymieniane są jako murowane kandydatki do medalu. Oprócz Kanadyjek - z grupy A - do półfinału awansowała również ekipa Szwecji.

Z kolei w grupie B prym od początku wiodły Amerykanki, które z kompletem punktów zwyciężyły pierwszy etap rozgrywek. Jako druga awans wywalczyła drużyna Finlandii (6 pkt.)

W decydującą fazę wchodzą natomiast rozgrywki męskiego hokeja. Tu polaryzacja nie jest już tak widoczna. Faworytów jest przynajmniej kilku.

Potencjalnie najciekawsze mecze przypadły na zakończenie zmagań grupowych. W ostatnich meczach spotkali się dotychczasowi liderzy w swoich grupach.

Jako pierwsi (godz. 21.00 polskiego czasu, w niedzielę - przyp.red.) kije skrzyżowali zawodnicy Czech i Rosji. Mistrzowie świata chcąc być pewni zwycięstwa w grupie B musieli pokonać podopiecznych trenera Władimira Różiczki. Tak też się stało. Po twardym, zaciętym pojedynku Rosjanie wygrali 4-2, awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

Blisko pięć godzin później odbyło się spotkanie, na które czekała chyba cała hokejowa widownia północnoamerykańska… i światowa. Odwieczne derby kontynentalne przyciągnęły do słynnego Canada Hockey Place komplet widzów, a wolnorynkowe ceny biletów przeszły najśmielsze oczekiwania.

Co w takim razie będzie działo się przed finałem? Wszystko zależy od tego czy zagra w nim gospodarz imprezy, co po przegranym meczu z USA (3-5) nie będzie wcale takie łatwe. Kanadyjczycy ulegając w pojedynku o pierwsze miejsce w grupie będą musieli powalczyć o ćwierćfinał w dodatkowym meczu z ekipą Niemiec. “Piętro wyżej” na drużynę klonowego liścia będzie czekała wypoczęta “Sborna”. Jak widać droga podopiecznych Mike’a Babcocka może okazać się długa i wyboista.

Do fazy ćwierćfinałowej trafili zwycięzcy grup i najlepszy z wiceliderów czyli drużyny USA, Rosji, Szwecji i Finalndii, która w ostatnim meczu fazy grupowej spotkała się ze Szwecją.

“Wojna” skandynawska w niczym jednak nie przypominała tej amerykańskiej. Ekipa Szwecji bez większych problemów pokonała Finlandię (3-0), której tak naprawdę od połowy meczu zależało jedynie na utracie jak najmniejszej ilości bramek, co gwarantowało bezpośredni awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu czekają nas zatem mecze o awans do ćwiećfinału.

Spotkają się pary:

- Szwajcaria vs Białoruś - 23.02 (g. 21.00 czasu środkowoeuropejskiego)

- Kanada vs Niemcy - 24.02 (g. 01.30 czasu środkowoeuropejskiego)

- Czechy vs Łotwa - 24.02 (g. 04.00 czasu środkowoeuropejskiego)

- Słowacja vs Norwegia - 24.02 (g. 06.00 czasu środkowoeuropejskiego)

Dopiero zwycięzcom tych pojedynków dane będzie (dzień później - przyp. red.) zmierzyć się z przeciwnikami z pierwszej czwórki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.