Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Łyżwiarstwo szybkie. Polki z brązowym medalem!

Złoty medal w łyżwiarskim wyścigu drużynowym w podczas ZIO w Vancouver wywalczyły Niemki . Srebro przypadło Japonkom. Brązowy medal niespodziewanie wywalczyły reprezentantki Polski.

Ostatnią konkurencja w łyżwiarstwie szybkim podczas odbywających się igrzysk w Vancouver są wyścigi drużynowe. Bieg drużynowy jest rozgrywany na igrzyskach po raz drugi w historii. Swój debiut miał cztery lata temu w Turynie. W składzie każdego zespołu są cztery zawodniczki, ale jedna z nich jest rezerwową. Zespoły startują z przeciwległych stron toru i mają do pokonania sześć okrążeń dla kobiet i osiem okrążeń wśród mężczyzn. Do końcowego wyniku liczy się czas ostatniej zawodniczki, która przekroczy linie mety.

Złoty medal podczas igrzysk przed czterema laty zdobyły właśnie Niemki, wyprzedzając Kanadyjki oraz Rosjanki. Do faworytek tej konkurencji zaliczane były Niemki, Amerykanki, gospodynie Kanadyjki oraz Rosjanki. To miedzy tymi czterema reprezentacjami miała się rozegrać konkurencja o medale.

W ćwierćfinale, w którym wzięło udział osiem najlepszym drużyn na świecie, olbrzymia niespodziankę sprawiły podopieczne Ewy Białkowskiej, pokonując niespodziewanie faworyzowane Rosjanki. Do półfinału obok Polek awansowały Japonki, Niemki i Amerykanki.

W pierwszym półfinale o wejście do ścisłego finału igrzysk walczyły Polski z Japonkami.
Czasy z półfinału wskazywały, że będzie to bardzo zacięty bieg. Trenerka Polek przestrzegała jednak przed zbytnim optymizmem studząc emocje, ponieważ z Japonkami Polki nigdy jeszcze nie wygrały.

Od początku wyścigu na prowadzanie wyszły Japonki i co okrążenie powiększały swoją przewagę. Po piątym okrążeniu rywalki prowadziły już blisko 1.5 sekundy. Kiedy wydawało się że Japonki będą powiększać swoją przewagę, Polki przyspieszyły i zaczęły odrabiać dystans do rywalek.

Niestety zabrakło dystansu i nasze reprezentantki nie zdołały odrobić strat i ostatecznie przegrały finał o 0,19 sek.! W drugim półfinale zmierzyły się dwa faworytki konkurencji Niemki z Amerykankami. Po bardzo ciekawym biegu Niemki pokonały Amerykanki o tylko 0,06 s i awansowały do wielkiego finału.

W małym finale reprezentantki Polski zmierzyli się z łyżwiarkami USA. Od samego początku wyścigu na minimalnym prowadzeniu znajdowały się Amerykanki. Jednak przez kolejne okrążenia trwała zacięta walka o brązowy medal. Na ostatnim okrążeniu na prowadzanie wyszły Polki (Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) i utrzymały je do mety zdobywając brązowy medal w biegu drużynowym!

W finale bardzo ostro ruszyły Japonki i przez większość dystansu znajdowały się na prowadzeniu. Końcówka należała jednak do reprezentantek Niemiec, które po wyśmienitym finiszu wygrywały z reprezentantkami Japonii o 0.03 sek.!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Fantastyczna niespodzianka! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo kochana Polsko! 6 medal na tych IO! Ekstra dziewczyny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny medal na koniec igrzysk, coś niesamowitego

Komentarz został ukrytyrozwiń

TAAAAAAAAAAAAAAK!! brązownistki...

PS. dzięki za osobny artykul

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.