Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13903 miejsce

Vancouver. Łyżwiarstwo szybkie - zapowiedź 5000 m mężczyzn

Już dzisiaj, o godz. 21, w Richmond Olympic Oval rozegrane zostaną zawody w łyżwiarstwie szybkim na 5000 m mężczyzn. Wśród rywalizujących panczenistów zobaczymy także naszego reprezentanta.

Kramer / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sven_Kramer_2007.jpgFaworytem na tym dystansie jest aktualny lider Pucharu Świata Holender - Sven Kramer. Ten wicemistrz olimpijski z Turynu z 2006 r., w tym sezonie jeszcze nie zaznał goryczy porażki w zawodach Pucharu Świata. W czterech dotychczasowych startach zawsze kończył rywalizację na pierwszym miejscu i jest duże prawdopodobieństwo, że po raz pierwszy wywalczy mistrzostwo olimpijskie.

Kramer wystartuje w 11. parze zawodów rywalizując na torze z Amerykaninem Shani Davisem. W kolejnych wyścigach wystartują jego najwięksi rywale. W 12. parze Holender Bob de Jong (złoty medalista z Turynu na 10000 m oraz srebrny z Nagano na tym samym dystansie), w 13. Rosjanin Ivan Skobrev (aktualnie trzeci w rankingu Pucharu Świata) oraz Włoch Enrico Fabris (triumfator ostatnich zawodów Pucharu Świata) a w 14. Norweg Havard Bokko (czwarty w PŚ).

W rywalizacji o medale weźmie udział także nasz reprezentant. W trzecim wyścigu wystartuje Sławomir Chmura, któremu przyjdzie zmierzyć się z Rosjaninem Alexandrem Rumyantsevem. Polak znajduje się na 24. miejscu w rankingu Pucharu Świata i z pewnością będzie zadowolony z miejsca w czołowej "15" zawodów.

Wg bukmacherów zdecydowanym faworytem do olimpijskiego złota jest Holender Kramer. W dalszej kolejności wymieniani są Bokko, Fabris oraz de Jong.

Kursy bukmachera Bet365.com na końcowy triumf w zawodach:

Sven Kramer - 1.20
Havard Bokko - 10.00
Enrico Fabris - 11.00
Bob de Jong - 14.00
Ivan Skobrev - 26.00
Chad Hedrick - 26.00
Shani Davis - 36.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.