Facebook Google+ Twitter

Vancouver: Małysz najlepszy na treningach

Adam Małysz podczas treningów poprzedzających sobotni konkurs na skoczni w Whistler (K-95), swoimi skokami pokazał rywalom że będzie walczył o złoty medal olimpijski.

Adam Małysz na skoczni podczas treningu w Whistler, 11 bm. przed występem na zimowych igrzyskach olimpijskich 2010. / Fot. PAP/Grzegorz MomotCzwartkowe treningi na skoczni w Whistler zostały przeprowadzone w trudnych warunkach. Intensywnie padał śnieg. Pogoda zmusiła organizatorów do zastosowania pewnych nowinek, nie używanych do tej pory, podczas zawodów Pucharu Świata. Zanim skoczek dojechał z belki startowej do progu, pojawiały się za nim dmuchawy, które wydmuchiwały śnieg zasypujący i przyklejający się do torów najazdowych śnieg. Miało to na celu zniwelowanie prędkości najazdowych skoczków. Z czasem padający śnieg, zmienił się w deszcz.

Podczas pierwszego treningu najdłuższy skok oddał Fin Kalle Keituri (na odległość 104,5 m), ale jego skok został oddany w dobrych warunkach i z wyższego rozbiegu niż czołowi skoczkowie PŚ. 5. miejsce zajął Adam Małysz (102 m).

II trening to zwycięstwo Małysza. Polak skoczył na odległość 109,5 m. Jest to nowy nieoficjalny rekord skoczni normalnej w Whistler. Po oddanym skoku naszego rodaka, jury zadecydowało o obniżeniu belki startowej. Mimo skrócenia najazdu daleki skok oddał Thomas Morgenstern (106,5 m), Gregor Schlierenzauer (102 m) i Simon Ammann (102,5 m). Granicę 100 metrów przekroczył również Kamil Stoch (101,5 m).

III trening także zakończył się zwycięstwem Adama Małysza. Adam Małysz / Fot. p. Tadeusz Mieczyński - www.skijumping.plPolak oddał skok na odległość 105,5 m. Drugi był Thomas Morgenstern (104 m). Trzecie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (102,5 m).

************
Logo XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010 / Fot. logo - www.skijumping.plSkoki narciarskie w telewizji:
12 lutego 2010
Eurosport godz. 18:00 trening na skoczni HS 106
Eurosport godz. 18:45 kwalifikacje na skoczni HS 106
TVP 1 godz. 18:50 kwalifikacje konkursu na skoczni HS 106

13 lutego 2010
Eurosport godz. 18:30 konkurs na skoczni HS 106

Zdjęcia za zgodą
www.skijumping.pl


Artykuł napisany na podstawie:
1. Małysz zdominował treningi
2. skijumping.pl
3. sport.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Chuchajmy w telewizory ;D;D;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojjj..... czuje medal, czuje.... i to ten najcenniejszy :P.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 16:26

Żeby tylko nie było bolesnego upadku... ale mimo wszystko wierzę w Adama, bo na pewno ma szansę. Narobił Polakom olbrzymim nadziei, oby dobrze poszło, bo znowu emo-dzieci będą na niego najeżdżały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj bedzie sie dzialo- Adam mlysz faworytem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.