Facebook Google+ Twitter

Vancouver nie na kieszeń polskiego kibica

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 15:50

Polscy sportowcy nie mają co liczyć na oszałamiający doping kibiców znad Wisły. Biura turystyczne sprzedające bilety lotnicze i te na zawody poszczególnych konkurencji nie odnotowały dużego zainteresowania.

W kanadyjskim Vancouver rozpoczyna się dziś zimowa olimpiada. Piotr Pronobis z firmy Club&Travel uważa, że główną przyczyną jest cena wyjazdu. Wylicza, że absolutnie minimalny koszt wyjazdu do Vancouver to około 10-ciu tysięcy złotych. W przypadku ponad tygodniowego pobytu i wizycie na zawodach kilku konkurencji koszt wzrasta dwukrotnie.

Bilety na ceremonię otwarcia kosztowały niemal 4 tysiące złotych, a za wejściówki na najpopularniejsze konkurencje trzeba zapłacić grubo ponad sto lub dwieście dolarów. Zawrotne ceny osiągają pokoje hotelowe. Za noc w trzygwiazdkowym hotelu w Vancouver trzeba zapłacić pięćset dolarów, a w Whistler gdzie rozgrywane są konkurencje narciarskie ponad sześćset.

Nawet Polonusi narzekają na drożyznę. Śmieją się, że przelot z Quebecu, czy Montrealu do Vancouver gdzie rozgrywana jest Olimpiada kosztuje tyle samo co do Warszawy. Kibicom, których nie stać na wyjazd do Kanady pozostaje śledzenie zmagań sportowych w mediach. Codzienne relacje z Vancouver można usłyszeć między innymi w Polskim Radiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.