Facebook Google+ Twitter

Vancouver: Niemcy wyszli na prowadzenie w klasyfikacji medalowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 09:51

Po dziesięciu dniach rywalizacji sportowców na olimpijskich arenach, nasi zachodni sąsiedzi wyprzedzili Stany Zjednoczone.

Obie reprezentacje mają po siedem złotych medali, jednak już w srebrnych Niemcy wygrywają 9 do 8. Prowadzenie dał im wczorajszy złoty medal Evy Sachenbacher-Stehle i Claudii Nystad w drużynowym sprincie narciarskim, a także srebro w drużynowym konkursie skoków narciarskich. Niemcy mają też pięć brązowych medali, co daje im łączną liczbę 21 krążków.

Amerykanie mają ich więcej - 25 - ale wygrywają tylko w liczbie brązowych, których mają 10. Wczoraj dorobek reprezentacji Stanów Zjednoczonych powiększył się tylko o jeden srebrny w rywalizacji łyżwiarskich par tanecznych.

Trzecie miejsce w medalowej tabeli zajmuje Norwegia - 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medali. Na kolejnych pozycjach plasują się: Kanada (5-4-1), Szwajcaria (5-0-2) i Korea Południowa (4-4-1). Rosja, która ma 11 medali, zajmuje dopiero 11. pozycję (2-3-6).

Reprezentanci Polski wywalczyli dotąd cztery medale: 3 srebrne i brązowy, co daje naszym sportowcom 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wyprzedzamy między innymi Włochy, Japonię i Finlandię, która z jednym srebrnym medalem, jest na razie największym rozczarowaniem igrzysk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trochę pomarudzę. Brakuje mi informacji o jeździe figurowej, szkoda, że Paulina Nowicka nie pisze. A mogło być tak pięknie! http://www.vancouver2010.com/olympic-photos/tessa-virtue-and-scott-moir-of-canada--figure-skating_290010g208204-o243816-kU.html#photoScrollHref

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.