Facebook Google+ Twitter

Vancouver - PKOL podał skład na igrzyska

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w kanadyjskim Vancouver. Kadra liczy 46 osób, które wystartują w jedenastu dyscyplinach.

 / Fot. logo olimpiadyW dotychczasowej historii zimowych igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski wystąpiła po raz pierwszy w roku 1924 we francuskiej miejscowości Chamonix. Od tego pierwszego występu w kolejnych dwudziestu naszych zimowych startach polski dorobek medalowy jest bardzo skromy. Zdobyliśmy łącznie zaledwie osiem medali. W tym tylko jeden złoty, za sprawą niezapomnianego Wojciecha Fortuny, w roku 1972. Trzy srebrne medale zdobyli: Elwira Seroczyńska w roku 1960 w łyżwiarstwie szybkim, Adam Małysz w skokach na dużej skoczni w roku 2002 oraz biatlonista Tomasz Sikora cztery lata temu.

Medale w Vancouver. / Fot. vancouver2010.comBrązowe krążki zdobyli w roku 1956 Franciszek Gąsienica Groń w kombinacji norweskiej, Helena Pilejczyk w łyżwiarstwie szybkim w roku 1960 oraz Adam Małysz na skoczni normalnej w roku 2002 i Justyna Kowalczyk w biegu narciarskim na 30 km techniką dowolną cztery lata temu w Turynie.

Wszystko wskazuje na to że najbliższe Igrzyska XIX Olimpiady w kanadyjskim Vancouver będą rekordowe pod względem zdobyczy medalowej naszych reprezentantów. Jeśli tylko nasi kadrowicze utrzymają i ustabilizują swoja formę i dopisze im trochę szczęścia będą to pierwsze
Igrzyska w historii naszych startów w których zdobędziemy więcej niż dwa medale.

W Vancouver Polskę reprezentować będą:

Biathlon:
Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Łukasz Szczurek oraz Tomasz Sikora.

Łyżwiarstwo figurowe:
Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej, Mateusz Chruściński (para sportowa), Przemysław Domański (solista).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Powodzenia dla naszych reprezentantów! Godnie nas reprezentujcie. Do boju Polsko!

i (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.