Facebook Google+ Twitter

Vancouver - polonijna reakcja na tragedię narodową

Polonia w Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada, nie jest oderwana od ojczyzny i reszty świata. Wiadomość o narodowej tragedii dotarła na wybrzeże Pacyfiku w środku nocy. Oto jak wyglądała polonijna reakcja.

Kościół Św. Kazimierza w Vancouver / Fot. Michał RadoszewskiW minioną sobotę po południu w parafii św. Kazimierza w Vancouver odbyła się pierwsza Msza Św. żałobna w intencji ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. W ciągu tego dnia ruszyła również akcja mailowo-telefoniczna wśród Polonii, powiadamiająca o kolejnych nabożeństwach.

Niezależnie od siebie wszystkie organizacje polonijne przygotowały poczty sztandarowe, aby oddać hołd ofiarom tragedii w czasie Mszy Św. w niedzielę, która koncleebrowana była przez Jacka Nosowicza OMI, proboszcza oraz Francois Dyjak OMI, wikariusza. Wśród licznych osób uczestniczących w tym nabożeństwie obecni byli również państwo Małgorzata i Paweł Kopeć, wicekonsulowie w Konsulacie Generalnym RP w Vancouver.

W kościele została wyłożona księga kondolencyjna, a na terenie posesji, przed krzyżem składano wiązanki kwiatów i zapalano znicze. Podobne wyrazy współczucia dla naszej tragedii narodowej mają również miejsce przed budynkiem, w którym ma swoją siedzibę Konsulat Generalny RP. Będzie on otwarty w poniedziałek i przez tydzień będzie tam wyłożona księga kondolencyjna. Lokalne, polonijne biznesy i instytucje wywiesiły polskie flagi z żałobnymi szarfami.

Foto relacja ilustrująca polonijną reakcję na narodową tragedię jest dostępna na stronie

http://www.polonianewsmagazine.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.