Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Polskie szanse medalowe

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w kanadyjskim Vancouver rozpoczynają się już 12 lutego. Polska reprezentacja w większości już została wyłoniona i przez najbliższe tygodnie zawodnicy będą szlifować swoja formę.Jakie są nasze szanse medalowe?

 / Fot. logoW dniach od 12 do 28 lutego będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów podczas olimpijskich zmagań na sportowych arenach. Zawody odbędą się w Vancouver, Whistler oraz Richmond. Uczestnicy zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku rywalizować będą w siedmiu dyscyplinach sportowych i 86 konkurencjach: w narciarstwie alpejskim, biathlonie, bobslejach, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, saneczkarstwie, kombinacji norweskiej, short tracku, skeletonie, skokach narciarskich, snowboardzie oraz łyżwiarstwie szybkim.

Z polskich reprezentantów, którzy wystąpią na najbliższych igrzyskach, tylko kilku ma szansę na medal. Justyna Kowalczyk, która zadziwia formą podczas tegorocznego sezonu. Jeśli wszytko się potoczy po myśli naszej Królowej Nart powinniśmy cieszyć się z co najmniej dwóch medali olimpijskich. Problemem Justyny może być paradoksalnie zbyt płaska trasa w Whistler Olympic Park, wiadomo bowiem nie od dziś, że polska zdobywczyni Pucharu Świata uwielbia ciężkie i wymagające trasy. Jednego możemy być pewni, z całą pewnością Justyna da z siebie wszystko podczas olimpijskich zmagań.

Szansę na medal wydaje się mieć Adam Małysz oraz drużyna polskich skoczków. O ile u Małysza forma idzie cały czas do góry (czego byliśmy świadkami podczas ostatniego weekendu w Zakopanem), o tyle forma pozostałych polskich skoczków wydaje się być wielką niewiadomą. Niemniej liczę, że w ciągu ostatnich tygodni bezpośredniego przygotowania przed olimpiadą trener Łukasz Kruczek zdoła ustabilizować formę polskich podopiecznych i będziemy cieszyć się z dobrego występu naszej drużyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pisałem o tym nieco szerzej, jakiś czas temu, no i pisał o tym Adam. Ale dobry artykuł, na 5*

Artykuł Adama: link

Mój artykuł: http://www.doorg.info/2009/03/25/vancouver-2010-polskie-nadzieje/ (z przymrużeniem oka także o short-tracku)

Miłej lektury!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł na 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.