Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Sensacyjne podium w Biathlonie

Rozdano pierwsze medale olimpijskie w biathlonie. W sprincie kobiet na 7.5 km niespodziewanie zwyciężyła Słowaczka Anastazja Kuzmina. Polki wypadły słabo.

Przed startem za faworytki uważano Niemki z Magdaleną Neuner na czele oraz Szwedki z niesamowitą w tym sezonie Johanson. Ale już na samym początku zawodniczki startujące z pierwszymi numerami pokazały, że w rywalizacji może być sporo sensacyjnych rozstrzygnięć. Fantastycznie spisała się Francuzka Dorin. Ta zawodniczka, która do tej pory spisywała się w zawodach Pucharu Świata dość przeciętnie, dzisiaj strzelała bezbłędnie i długo prowadziła. Zmieniła to startująca z numerem 19. Słowaczka Kuzmina. Pomimo jednego pudła znakomicie pobiegła końcówkę trasy i objęła prowadzenie. Jak się potem okazało, nie oddała już go do samego końca.

Bliska pokonania niespodziewanej liderki była Niemka Neuner. Faworytka zawodów, która miała jedno pudło straciła na mecie kilka sekund do Słowaczki. Fatalnie wypadły Szwedki. Olofson miała jedno pudło i zakończyła rywalizację w trzeciej dziesiątce, a liderka Pucharu Świata Johanson pomimo bezbłędnego strzelania zajęła dopiero 19. miejsce. Ostatecznie na podium znalazły się Kuzmina, Neuner i Dorin.

Polki startowały dobrze, ale tylko do momentu drugiego strzelania. Wcześniej wszystkie cztery nasze reprezentantki: Cyl, Gwizdoń, Nowakowska i Pałka strzelały bezbłędnie i znajdowały się w drugiej dziesiątce. Niestety tylko ostatnia w drugim strzelaniu również byłą bezbłędna i zajęła miejsce na początku trzeciej dziesiątki. Pozostałe Polki myliły się odpowiednio dwa, dwa i trzy razy na ostatnim strzelaniu i klasyfikowane były w trzeciej dziesiątce. We wtorek odbędzie się bieg na dochodzenie, w którym wezmą udział wszystkie Polki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.