Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Seth Wescott snowcrossowym mistrzem olimijskim!

W rozegranym wczoraj pierwszym finale snowboardu na Cypress Mountain w snowcrossie tytuł mistrza olimpijskiego obronił Amerykanin Seth Wescott. Srebro przypadło zawodnikowi gospodarzy Mikowi Robertsonowi. Brąz dla Francuza Tony'ego Ramoina

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Snowboarder_in_halfpipe.jpgPierwsza finałową konkurencja w konkurencji snowboardu był snowcross, który jest konkurencją snowboardową, w której startuje czworo zawodników rywalizujących jednocześnie na trasie zjazdowej z licznymi przeszkodami.

W dwóch eliminacyjnych przejazdach najlepszy czas uzyskał Australijczyk Alex Pullin. Drugą pozycje zajął Amerykanin Graham Watanabe. Trzeci czas uzyskał Kanadyjczyk Mike Robertson.

Do 1/8 finału w której wystartowało 32 snowboardzistów zakwalifikowało się dwoje reprezentantów Polski. Maciej Jodko, który zajął 27. miejsce w eliminacyjnych przejazdach oraz Mateusz Ligocki (28. miejsce).

Prowadzący po eliminacjach Australijczyk Alex Pullin podczas swojego wyścigu popełnił bardzo duży błąd na zakręcie i był zmuszony zwolnić , aby uratować się przed upadkiem. W ten sposób odpadł z dalszej rywalizacji, tracąc szanse walki o medale.

W rywalizacji 1/8 finału Ligocki wystartował w trzecim biegu z trójką Austriaków - Mario Fuchsem, Lukasem Gruenerem i Markusem Schairerem. Od początku biegu na prowadzeniu znajdowali się Gruener wraz z Fuchsem i w takiej kolejności dojechali do mety. Ligocki upadł na jednym z zakrętów i w ten sposób zakończył swoją rywalizację w snowcrossie.

Jodko o awans do ćwierćfinału walczył w biegu szóstym, w którym za rywali miał Francuza Pierre Vaultiera, Kanadyjczyka Drew Neilsona oraz Słoweńca Rok Rogelja. Od startu prowadził faworyt Vaultier. O drugie miejsce dające awans do ćwierćfinałów walczyli Kanadyjczyk wraz z Polakiem. Minimalnie lepszy okazał się Neilson. Michał Jodko został ukończył wczorajszą rywalizację na 27. miejscu.

Po biegach ćwierćfinałowych do najlepszej ósemki igrzysk olimpijskich awansowało po dwóch Austriaków - Mario Fuchs i Lukas Gruener, Kanadyjczyków - Mike Robertson i Robert Fagan, Amerykanów - Nate Holland i Seth Wescott oraz Francuz Tony Ramoin i
Niemiec David Speiser. Z rywalizacji odpadł główny faworyt do złotego medalu Francuz Pierre Vaultier.

 / Fot. logoPierwszy półfinał to popis duetu amerykańskiego: Nate Hollanda i Setha Wescotta, którzy po błędzie Mario Fuchsa, na jednym z zakrętów, pewnie awansowali do biegu finałowego.
Drugi półfinał to popisowa jazda Mike Robertsona, który pewnie wygrał swój bieg półfinałowy wyprzedzając Francuza Tonego Ramoina.

W małym finale (o miejsca 5-8) zwyciężył Robert Fagan wyprzedzając Lukasa Gruenera oraz Mario Fuchsa. Czwarty był Niemiec David Speiser.

W wielkim finale najszybszy okazał się obrońca tytułu mistrza olimpijskiego z Turynu Seth Wescott zdobywając swój drugi złoty medal olimpijski.Tytuł wicemistrzowski przypał Mikowi Robertsonowi z Kanady. Brązowy krążek wywalczył Francuz Tony Ramoin. Czwarte miejsce zajął Nate Holland ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: TVP Sport na żywo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.