Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Skoki. Dzisiaj kwalifikacje do sobotniego konkursu

Już dziś w kanadyjskim Whistler rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego olimpijskiego konkursu skoków na skoczni normalnej. We wszystkich treningach bardzo obiecująco radzili sobie zarówno Adam Małysz jak i Stefan Hula.

Stefan Hula / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11506/IO-w-Vancouver-Ammann-w-formie-dobre-skoki-Huli-i-Malysza-pelne-wyniki/W pierwszych treningach najlepiej z Polaków skoczył młody Stefan Hula, który podczas pierwszego treningu na olimpijskiej średniej skoczni w Whistler wylądował aż na 108 metrze, co było najdalszą odległością pierwszego treningu. Skoczek ze Szczyrku dobrze zaprezentował się zresztą również w pozostałych seriach, w których uzyskał dwukrotnie 102,5 metra. Lider polskiej kadry skoczków zaprezentował równe stabilne skoki, skacząc kolejno 102,5, 105 oraz 101 metrów.

Dla porównania jeden z faworytów do olimpijskiego medalu, Szwajcar Simon Ammann skoczył odpowiednio 104,5 m, 105,5 m i 106,5 m wygrywając drugi i trzeci trening. O godzinie 19 rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. Faworytów do zdobycia medalu jest kilku. Numerem jeden wydaje się być lider klasyfikacji Pucharu Świata - Ammann.
Do niedawna również takim murowanym faworytem był Gregor Schlierenzauer, jednak ostatnio widać u niego obniżkę formy z korzyścią dla Małysza, u którego wyraźnie widać, że forma wyraźnie rośnie.

Czy Adam Małysz wypatruje miejsca na lądowanie ?- Leć Adam leć !!! / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1135/018%20Adam%20Malysz.JPGDo walki o medale włącza się zapewne, będący w ostatnich tygodniach w wyśmienitej formie, Norweg Anders Jacobsen, powracający do formy Niemiec Martin Schmitt, mistrz olimpijski z Turynu na dużej skoczni Thomas Morgenstern oraz wspominany Schlierenzauer.

Tytułu mistrza olimpijskiego z Turynu z normalnej skoczni broni Norweg Lars Bystøl.

Relacje z kwalifikacji na żywo pokaże TVP 1 i TVP Sport.
Początek transmisji - godzina 18.50.
 / Fot. logo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.