Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Skoki narciarskie: Michael Uhrmann wygrał kwalifikacje

W rozegranych dzisiaj kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu na normalnej skoczni w Wiltsahe najlepszy okazał się Niemiec Michael Uhrmann. Polscy skoczkowie zaprezentowali się dobrze, w komplecie awansując do konkursu.

Zwycięzca dzisiejszych kwalifikacji Niemiec Michael Uhrmann. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1141/168%20Michael%20Uhrmann.JPGPo trzech dniach treningowych skoków, przyszedł czas na poważne skakanie. Przy dobrych warunkach najdalej skoczył Michael Uhrmann (106.0 m), odnosząc zwycięstwo w kwalifikacjach. Drugie miejsce zajął Czech Jakub Janda (105.0 m), a trzecie Niemiec Michael Neumayer.

Polscy skoczkowie (czterech wystartowało w kwalifikacjach) oddali bardzo dobre i równe skoki, w komplecie awansując do jutrzejszego konkursu głównego. Ten fakt bardzo dobrze rokuje przed konkursem drużynowym, w którym Polacy skacząc w takiej formie zapewne włączą się do walki o medale.

Kamil Stoch. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1088/064%20Krzysztof%20Mietus.JPGKrzysztof Miętus. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1088/064%20Krzysztof%20Mietus.JPGPierwszy skakał dobrze prezentujący się na treningach Stefan Hula. Uzyskał 101.5 m i zajął 17. miejsce. Drugi skok oddał debiutujący na igrzyskach Krzysztof Miętus. Osiągał taką samą odległość jak Hula i został sklasyfikowany wspólnie z Jernejem Damjanem z 15. miejscu.
Kamil Stoch dotknął zeskoku na 103. metrze mając lekkie problemy przy lądowaniu. Dało mu to 12. miejsce.

Adam Małysz. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1109/084%20Adam%20Malysz.JPGStefan Hula. / Fot. http://www.skijumping.pl/wiadomosci/11506/IO-w-Vancouver-Ammann-w-formie-dobre-skoki-Huli-i-Malysza-pelne-wyniki/Z zawodników czołowej dziesiątki, która ma zapewniony start w konkursie głównym, najdalej skakali: Gregor Schlierenzauer - 107 m, Thomas Morgenstern - 105.5 m oraz Andreas Kofler - 105.0 m. Lider polskiej drużyny, Adam Małysz, oddał bardzo dobry skok na odległość 105.0 m, potwierdzając swoją bardzo dobrą formę. Krótszy skok oddał Lider Pucharu Świata Simon Ammann - 103.0 m.

Jutrzejszy konkurs to mogą być najciekawsze zawody od wielu lat. Kandydatów do medali jest co najmniej kilkunastu. Trzymajmy kciuki za nasze polskie orły i dmuchajmy w telewizor podczas skoków, o co prosił za pośrednictwem mediów Adam Małysz.

Jutrzejszy konkurs pokaże na żywo TVP 1 i TVP Sport. Początek zawodów o godz. 18.45.

Źródło: TVP1 na żywo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.