Facebook Google+ Twitter

Vancouver. Skoki narciarskie - nowe kombinezony zatwierdzone!

Skoczkowie narciarscy którzy wystartują w rozpoczynających się 12 lutego igrzyskach w Vancouver nie będą mogli startować w kombinezonach z reklamami. Obowiązkowe będą gładkie kombinezony.

Adam Małysz / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Adam_Ma%C5%82ysz_-_Zakopane_2007.jpgZmiana w regulaminie, o której od dawna dyskutowało się w kuluarach, stała się faktem. Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS zatwierdziła proponowane wcześniej zmiany. Podczas najbliższych igrzysk zawodnicy nie będą mogli startować w kombinezonach, w których rywalizują w zawodach Pucharu Świata.

FIS zapowiedziała, że zaklejanie loga sponsorów jest również zakazane. Zmniejsza to bowiem przepuszczalność stroju, co mogłoby zwiększyć szanse zawodników. Jedynym wyjściem jest nowy kombinezon.

Uważam, że wprowadzona zmiana jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ podczas imprez takich jak igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata zawodnicy powinni startować w strojach gładkich bez reklam. Najbardziej odpowiednie były by jednakowe kombinezony dla całej reprezentacji. W ten sposób zachowany będzie duch sportu, który zamiera w dzisiejszym sporcie tak opanowanym przez komercje. Podobnie jest podczas letnich igrzysk, gdzie zawodnicy startują w strojach w barwach narodowych jednakowych dla całej reprezentacji.

Jedyna nieprawidłowością jest fakt ze tak istotną zmianę w regulaminie wprowadzono na dwa tygodnie przed igrzyskami.


Źródło: http://www.sport.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.