Facebook Google+ Twitter

Vancouverskie obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

Polonijne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to cztery wydarzenia. Msza św. w parafii Św Kazimierza, koncert fortepianowy w szkole przyparafialnej i w Vancouver Masonic Hall oraz manifestacja pod Vancouver Art Gallery.

Pod Vancouver Art Gallery w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie odbyła się polonijna manifestacja w rocznicę katastrofy smoleńskiej / Fot. Michał Radoszewski10 kwietnia 2011 w rocznicę tragedii smoleńskiej nieliczna garstka Polonii w kanadyjskim Vancouverze uczestniczyła w czterech wydarzeniach.

W kościele pod wezwaniem Św Kazimierza odprawiona została msza św. w intencji ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej. Przed mszą Krzysztof Czapla, Konsul Generalny RP w Vancouverze, złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą zbrodnię katyńską.

Zaraz po mszy św. w sali gimnastycznej szkoły przyparafialnej odbył się krótki recital fortepianowy w wykonaniu Polaka, studenta Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, Witolda Wardziukiewicza. On również z własnej inicjatywy i przy pomocy Konsulatu RP w Vancouverze oraz sponsorów kanadyjskich dał tego samego dnia wspaniały recital w Vancouver Masonic Hall.

Oglądaj też: Warszawa. Marsz z Sali Kongresowej pod Pałac Prezydencki

W związku z troską i zaniepokojeniem o stan mediów w Polsce, w Vancouverze zawiązał się czytelniczy Klub Gazety Polskiej Zachodniej Kanady. Członkowie klubu zainicjowali polonijną manifestację dla upamiętnienia tragedii smoleńskiej jak również na rzecz umiędzynarodowienia śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Manifestacja odbyła się w centrum Vancouveru, przed Art Gallery.

Zapraszam też do oglądania fotoreportażu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bułek
  • Bułek
  • 12.04.2011 02:23

Wolny kraj, wolność slowa. prawo do demonstracji i protestów. Czlonkowie Klubu Gazety Polskiej powinni protestować jako klub a nie jako reprezentacja Polonii kanadyjskiej. Nas Polonii jest tu trochę więcej niz ta garstka na zdjęciach. Jak nie umiecie pomóc to przynajmniej nie przeszkadzajcie, zróbcie sobie flagi klubowe a polskie zostawcie w spokoju.Już niepierwszy raz intencje może szczere ale realizacja żenująca i zasciankowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
van
  • van
  • 11.04.2011 17:08

Pix - dzieki za ubranie tego w slowa. Niestety, wsrod polonii jest nieproporcjonalnie duzo zwolennikow teorii spiskowych i nieustajacych "sloni a sprawa polska". Na szczescie, nie wszyscy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pix
  • pix
  • 11.04.2011 15:20

"W związku z troską i zaniepokojeniem o stan mediów w Polsce, w Vancouverze zawiązał się czytelniczy Klub Gazety Polskiej Zachodniej Kanady" - bardziej jednostronnego przedstawiania wydarzeń i manipulowania wiadomościami niż w Gazecie Polskie nie widziałem chyba nigdzie.

Bardzo fajnie komentuje się i krytykuje ludzi, którzy są gdzieś tam daleko w tzw. "ojczyźnie". Wszystkich, którzy uciekli z Polski za kasą zapraszamy do powrotu - pożyjecie trochę w naszej polskiej rzeczywistości to będziecie mogli wyrażać swój osąd, a tak to tylko łykacie co wam wciskają pseudo patriotyczne środowiska z największym pieniaczem - Kaczyńskim na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.