Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19175 miejsce

Vector Polonii - Czternasty numer tygodnika jest już w Paryżu

Vektor Polonii jest "dodatkiem" do poczytnego polskiego tygodnika Angora o międzynarodowym zasięgu. Poza Warszawą, Dortmundem, Nowym Jorkiem czy Chicago brakło dotychczas prawdziwego dystrybutora w Paryżu.

Okładka 14 / Fot. Vector Polonii/ okładkaPierwszy numer VP ujrzał świat 13 października ubiegłego roku w paryskiej galerii sztuki "Roi Dore" w obecności przybyłych również spoza Francji gości.

Vector Polonii jest "dodatkiem" do poczytnego polskiego tygodnika o nazwie "Angora" o międzynarodowym zasięgu. Poza Warszawą, Dortmundem, Nowym Jorkiem czy Chicago brakło dotychczas prawdziwego dystrybutora w Paryżu.

Liczna Polonia francuska , poza Głosem Katolickim nie ma praktycznie swojej prasy. Angora dostępna była jedynie w niedzielę pod Polskim Kościołem a docierała tam z tygodniowym opóźnieniem.

Na zasadzie tzw. mutacji , bezpłatna wkładka Vectora Polonii, jako dodatek do Angory, umożliwia wejście Angory na rynek francuski w szerszym zakresie.

Angora z http://www.vectorpolonii.com ukazuje się już od dobrych kilku tygodni na terenie Francji dzięki właścicielowi galerii sztuki współczesnej, Roi Dore w trzeciej dzielnicy Paryża.
Pan Józef Rudek podjął tym przedsięwzięciem duże ryzyko finansowe biorąc całkowicie na siebie edycje VP.
Wydania papierowe to wielkie wyzwanie w naszych czasach, gdy techniki cyfrowe brutalnie odwracają naszą uwagę od przyjemnego szmeru szeleszczących , przewracanych papierowych kartek .

Vector powstał z myślą o Polonii zajmując się tematyką społeczno-
kulturalną, początkowo we Francji i Belgii. Vector z Angorą ma również docierać do Luksemburga.
na zdjęciach: Paweł Wołdan, red.naczelny Angory, Józef Rudek właściciel VP,-Paryż ,red,Jolanta Małachowska, Wojciech Lapinski, red.Leslaw Pietrasz,Radio Róża, Elżbieta Dzikowska, z W-wy oraz Alicja Polap i red, Marek Brzrezinski z VP http://www. / Fot. Magdalena Pignard-Bykowska
Obecny na inauguracji VP, przybyły z Łodzi red. naczelny Angory, Paweł Wołdan, powiedział w wywiadzie dla Polonusa, że "wierzy w to, iż istnieje "szansa na sukces", ... mądrze zredagowany dodatek do Angory to szansa dla galerii by stać się ważnym punktem dla Polonii"

na zdjęciach: Paweł Wołdan, red.naczelny Angory, Józef Rudek właściciel VP,-Paryż ,red,Jolanta Małachowska, ekspert Wojciech Lapinski, red. Leslaw Pietrasz -Radio Róża, Elżbieta Dzikowska, znana podróżnika, fotograf, z Warszawy oraz Alicja Polap i red, Marek Brrzezinski z zespolu redakcyjnego Vectora Polonii przy pracy.


Fot. ˆPignard-Bykowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała wiadomość, Polonia francuska ma więcej szczęścia od Poloni Hiszpańskiej. Rodacy czytają,, to co ktoś przywiezie z Polski. Prócz bibloteczki u księdza, niema co czytać w języku polskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca wiadomość ... jak widać Polonia francuska jest bardzo aktywna. Własny dodatek do Angory to zaszczyt i wyzwanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.