Facebook Google+ Twitter

Veggie Parade po raz pierwszy w Polsce!

Jesteś wegetarianinem, weganinem albo witarianinem? A może po prostu lubisz ekologiczne jedzenie i masz ochotę na dobrą zabawę? Jeśli tak, to wybierz się na wegetariańską paradę, która w sobotę o godz. 14 przejdzie ulicami Krakowa.

plakat promujący Veggie Parade / Fot. Veggie ParadeVeggie Parade to idea pokojowych marszów zrzeszających wegan, wegetarian, witarian i wszystkich sympatyków bezmięsnego odżywiania. Inicjatywa ta znana jest na całym świecie od wielu lat.

Wegetariańskie marsze odbyły się już w Paryżu, Pradze, Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Berlinie, Birmingham, Mediolanie czy Osace. Dziś imprezę pozna także Polska. W Krakowie parada jest organizowana po raz pierwszy przez zaprzyjaźnione organizacje zajmujące się prawami zwierząt i popularyzowaniem ekologicznego stylu życia.

Marsz w centrum Krakowa


W ramach wegetariańskiej parady, w Krakowie 6 października organizatorzy planują pozytywny masowy marsz z transparentami, kolorowymi balonikami, skandowaniem haseł, rozdawaniem ulotek, instrumentami ulicznymi, muzyką z sound systemu, tall-bikami i innymi widowiskowymi elementami.

Ochotnicy zbiorą się o godz. 14 pod Barbakanem, skąd o 14.30 wyruszą na ul. Floriańską. Na Rynku Głównym zostanie odczytany manifest Veggie Parade (po polsku i angielsku), a uczestnicy parady, łapiąc się za ręce, uformują wielkie serce, które okrąży Rynek. Następnie marsz przejdzie ulicą Szewską, Floriańską, Królewską, aż do Podchorążych i Bronowickiej, gdzie skręci w ul. Rydla i dojdzie na Fort Numer 7, gdzie zakończy marsz. Całość pochodu zajmie do półtorej godziny.

Jak po każdym spacerze, będzie i czas na odpoczynek. Przekąski, wykład dietetyka, projekcja filmu, a dla odważnych chodzenie po linie czy warsztaty plucia ogniem, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów Veggie Parade. Festyn zacznie się ok. 16, czyli od razu po dojściu marszu na miejsce.

Impreza w całości jest darmowa!

"1, 2, 3 weganinem zostań Ty!", czyli cele parady


Głównym celem Veggie Parade jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na kilka zagadnień związanych z tematem.

Po pierwsze - coraz więcej osób preferuje diety roślinne, a swoim stylem życia udowadniają, że jedzenie posiłków bezmięsnych (wegetarianizm) czy niezawierających produktów pochodzenia zwierzęcego (weganizm), jest możliwą i rozsądną alternatywą dla nasyconego składnikami zwierzęcymi, współczesnego sposobu odżywania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

aaa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.