Facebook Google+ Twitter

Vegilia - uczta wolna od okrucieństwa

Czy wigilia musi łączyć się z okrucieństwem wobec zwierząt? Z większym zapotrzebowaniem na mięso i inne odzwierzęce "produkty"?

Wegańskie sushi. / Fot. Daniel NumanPokaz gotowania. / Fot. Daniel NumanOkazuje się, że nie! Przekonali się o tym na własnej skórze, licznie przybyli na zorganizowaną przez wrocławską grupę wegan, mieszkańcy miasta. Wegańskie sushi, sojowe śledzie, bigos, banany w czekoladzie, kutia, sałatki, ciasta, barszcz z uszkami, pierogi z soczewicą i grzybami, to tylko niektóre z potraw, jakie można było skosztować podczas "vegilijnego" wieczoru.

Vegilia - uczta wolna od okrucieństwa. / Fot. Daniel NumanVegilia - pokaz krótkich filmów. / Fot. Daniel NumanOprócz jedzenia można było wysłuchać krótkiego wykładu, obejrzeć filmy, a także podejrzeć pokaz gotowania w wykonaniu polsko-fińskiego duetu Dobrusi i Roosy Laaksonen. Vegilia jest kolejną akcją wrocławskiej grupy wegan. Jeśli chcesz przyłączyć się do naszych działań to zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 19 do baru Vega na 1 piętro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

asdfg
  • asdfg
  • 11.01.2011 17:28

Sojowe śledzie - czołem!
Jem mięso, szanuję zwierzęta, jestem przeciwko okrutnemu ubojowi (m.in. koszerny, halal), czołem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A E
  • 02.01.2010 18:11

sama jestem od lat wegetarianką, weganką też przez pewien czas byłam, ale mimo to śmieszą mnie takie hybrydy, w końcu soja to soja a śledź to śledź :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam nie zamienie karpia czy simionki albo barszczu z uszkami itd.na żadne może i smakołyki dla mnie tradycja jest ważniejsza i bede ją podczymywał...a takie wynalazki moga kosztować w inne dni tygodnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczna akcja. :) Alicjo E., sojowe śledzie są bardzo smaczne, polecam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aluniu zaproszone osoby na pewno nie zauważają że to wigilia wegetariańska z jednego powodu - w wigilię jak wiesz podaje się postne potrawy, obecnie na stołach królują karpie ale nie zawsze tak było.
Kiedyś podawano na wieczerzę tylko i wyłącznie płody ziemi (wszystko co rosło na polach, ogrodzie czy lesie) aby uczcić pamięć o żywicielce ziemi.
Miało to zapewnić też obfitość plonów rolnych, owoców. ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wigilia jest u nas tylko wegetariańska i o dziwo nawet zapraszane osoby tego nie zauważają. Zdjęcie Autora ... interesujące. Zdjęcia potraw także. Pozdrawiam już prawie świątecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrawy smakowicie wyglądają.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram pomysl. Raz w zyciu zabijalm karpia i do dzis mam wyrzuty sumienia.
Pozdrawiam AUTORA...WEGETARIANKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A E
  • 13.12.2009 21:14

sojowe śledzie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.