Facebook Google+ Twitter

Veit Helmer gościem Festiwalu Producentów Filmowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-11 11:16

Veit Helmer, reżyser filmu "Miłość z księżyca", będzie gościem 3 edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN. Twórcę zobaczymy w Katowicach w dniach projekcji, 25 i 26 października. Premiera "Miłości z księżyca" zaplanowana jest na 14 grudnia 2012 roku.

 / Fot. ftp.spectatorVeit Helmer jest reżyserem, scenarzystą i producentem "Miłości z księżyca". Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych na całym świecie, za film "Aburdistan" został nominowany do Głównej Nagrody Jury Festiwalu Filmowego Sundance. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Wykłada w szkołach filmowych w Pradze, Bejrucie, Tbilisi, Dżakarcie oraz Almacie. Muzykę do filmu "Miłość z księżyca" napisał Goran Bregovic.

"Miłość z księżyca" to historia miłosna prosto z kazachstańskich stepów. W roli głównej wystąpiła francuska piosenkarka, aktorka i modelka, córka byłego prezydenta Francji, Marie de Villepin. Swoja karierę zaczęła jako dziecko grając w debiucie reżyserskim Daniele Thompsona, "Sezon bicia". W 2009 roku zagrała w filmie Quentina Tarantino "Bękarty wojny".

Film opowiada historię młodych ludzi zbierających gruz kosmiczny z pobliskiej stacji Bajkonur. Szalona Nazira potajemnie kocha się w chłopaku z wioski, Iskanderze zwanym Gagarinem. Ten jednak jest tak zafascynowany przestrzenią kosmiczną, że nie zwraca uwagi na jej zaloty. Z zapartym tchem śledzi w telewizji podróż francuskiej astronautki, Julie Mahe. Kiedy kobieta "spada z nieba" w niewielkiej kapsule kosmicznej, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje. Ponieważ dziewczyna niczego nie pamięta, a zgodnie z prawem „cokolwiek spadnie z nieba, należy do ciebie“, chłopak przedstawia ją jako swoją przyszłą żonę.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.