28792 miejsce

Venus Williams triumfatorką Championships - Doha 2008

W Ad-Dauha, stolicy Kataru, zakończył się turniej mistrzowski w tenisie ziemnym kobiet, Sony Ericsson Championships - Doha 2008. Po raz pierwszy tytuł mistrzyni świata wywalczyła Venus Williams.

Venus Williams i Sheikha Mozah Bint Nasser Al Misnad, żona Emira Kataru. / Fot. EPA/Noushad ThekkayilRozstawiona z numerem siódmym Amerykanka Venus Williams, w finale turnieju mistrzowskiego w tenisie ziemnym kobiet, Sony Ericsson Championships - Doha 2008, zwyciężyła grającą z ósemką Rosjankę Wierę Zwonariewą 6:7 (5-7) 6:0 6:2.

28-letnia Venus Williams po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrzyni świata. Za zwycięstwo w turnieju otrzymała 1,34 mln dolarów. Wierze Zwonariewej za udział w finale przypadło 715 tysięcy dolarów.

Pojedynek finałowy trwał 2 godziny i 10 minut. Venus Wiliams nie zaczęła tego meczu najlepiej. Nieoczekiwana finalistka, Zwonariewa, zagrała w pierwszym secie bardzo dobrze i po bardzo wyrównanej grze przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tibreku. Jednak kolejne dwa sety to już bezapelacyjna dominacja Amerykanki. Łatwo wygrane kolejne dwa sety dały Venus zwycięstwo w całym turnieju.

Mimo porażki w półfinale, sezon na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych tenisistek świata, zakończy
Serbka Jelena Jankovic. Dzięki zwycięstwu w Doha Venus William awansuje w poniedziałek na szóste miejsce tego rankingu.