Facebook Google+ Twitter

Verheugen: Śląsk odgrywa ważną rolę w walce z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 19:52

W obliczu kryzysu potrzeba mocnych, silnych inwestorów i inwestycji - pokreślił na spotkaniu w Gliwicach, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz do spraw przedsiębiorczości i przemysłu, Gunter Verheugen.

Jak dodał Śląsk odgrywa w tej kwestii bardzo istotną rolę - nie tylko ze względu na przemysł, ale także ze względu na złoża naturalne.

Komisarz Verheugen dodał, że aby przeciwdziałać kryzysowi potrzebne są działania długoterminowe. Jednym z nich jest tworzenie bardziej sprawnej energetyki. Według Verheugena powinny być wprowadzane techologie niskowęglowe. "To jest ogromna możliwość uzyskania znaczącego postępu.

Poprzez unijne pakiety stymulujace staramy sie tworzyć nowe technologie energetyczne, sprawiać by Europa była bardziej konkurencyja" - mówił unijny komisarz.

Zdaniem Verheugena pomóc w przetrwaniu kryzysu mogą również specjalne strefy ekonomiczne. Nie można jednak opierać przyszłości gospodarczej na założeniu, że niektórzy zawsze będą mieli specjalne reguły. Istotnym czynnikiem jest także tworzenie przyjaznych warunków dla przedsiębiorców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.