Facebook Google+ Twitter

Veturilo - wiosną Warszawę czeka rowerowa ofensywa

Prawie 32 tys. zarejestrowanych użytkowników, ponad 81 tys. wypożyczeń (każdego dnia ok. 4-5 tys.), 1024 rowery i 57 stacji - oto bilans Warszawskiego Roweru Publicznego od początku sierpnia. Co jeszcze przed nami?

Veturilo. / Fot. Kamila Kruczyńska- Statystyki Veturilo przerosły nasze oczekiwania - mówi W24 Anna Knowska, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora systemu. - Widać, że miastu był potrzebny system publicznej wypożyczalni i że mieszkańcy stolicy chcą przesiadać się na rowery - dodaje. Warszawiacy korzystają z rowerów w drodze do pracy, po zakupy i wieczorami.

Bezpieczeństwo ponad wszystko


Firma Nextbike współpracuje z policją i strażą miejską, które pomagają odnajdować zaginione jednoślady oraz zapobiegać ich kradzieży. - Na taką pomoc możemy liczyć nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach, w których działają systemy naszych wypożyczalni - dodaje Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora Veturilo. Służby są w posiadaniu zdjęć rowerów i zestawienia numerów seryjnych pozwalających na ich szybką identyfikację.

Przerwa zimowa, a po niej wielki powrót


Stacja wypożyczeń przy metrze Ursynów. / Fot. Kamila KruczyńskaStacje wypożyczeń na Bielanach, w centrum, na Ursynowie i Wilanowie będą czynne do 30 listopada. Zimą rowery zostaną zabrane do przechowalni. System w wielkim stylu powróci 1 marca. - Tego dnia w Warszawie uruchomionych zostanie 70 nowych stacji: m.in. na Pradze, w Śródmieściu Południowym, na Mokotowie i Ochocie - zapowiada Igor Krajnow, rzecznik prasowy stołecznego ZTM-u.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stafan
  • Stafan
  • 25.08.2012 16:10

Zapraszam na wideo test Veturilo: http://www.youtube.com/watch?v=N33n66294_I

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.