Facebook Google+ Twitter

VI Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych "GramOFFon"

12 lipca po raz kolejny na placu Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim publiczność mogła podziwiać aktorskie talenty ludzi zaangażowanych w teatr. Na skwerze miejskim wystąpiły grupy teatralne z Polski i Ukrainy.

Teatr Ariadna. / Fot. Judyta RykowskaTo już szóste tego typu spotkanie, zorganizowane przez Brzeskie Centrum Kultury. Na miejskim chodniku mogliśmy podziwiać Teatr Nikoli z Ukrainy, który swymi występami rodeo cieszył nie tylko dzieci, Teatr Pantomimy Kubika ze Szczecina, który skierowany był do najmłodszych widzów, pokazywał bowiem śmieszną "klaunową etiudę".

Był też Teatr Ariadna z Ukrainy, który bawił humorystycznymi tekstami, oryginalnym mieszczańskim tańcem oraz wspaniałym kontaktem z publicznością, Teatr 4 żywioły z Chojnic, który zaprezentował widzom stosunkowo ambitną sztukę dotyczącą przemijania i nierozerwalności życia człowieka z naturą.

Mieszkańcom Brześcia i przyjezdnym zaprezentował się również Teatr Wiczy z Torunia. Pewnie na długo zapadnie w pamięć, bo jako jedyny swój spektakl przedstawił w... aucie! Niektóre scenki "wystawały" wprawdzie poza obrys samochodu. Jednakże najważniejsza akcja miała miejsce właśnie w sporych rozmiarów aucie. Widzowie mogli do niego wchodzić, wnikając tym samym w świat aktorów.

Mogliśmy też obejrzeć Teatr Nasz z Włocławka. Ten postawił na przedstawienie trudnej miłości. Wyśmiewany przez swą ukochaną chłopak targany różnymi emocjami w końcu zdecydował się na uśmiercenie dziewczyny.

Grupa Clamour z Malborka zachwyciła publiczność ekstremalnymi pokazami igrania z ogniem. Dwie dziewczyny i dwaj chłopacy przy akompaniamencie dynamicznej muzyki robili naprawdę niesamowite rzeczy z płomieniami. W podobnym stylu wystąpiła grupa tancerzy ognia Hades z Włocławka. Dwie skrzypaczki w okręgu ognia, walka dobra ze złem, do tego energiczna muzyka na przemian ze spokojną wzbudzały u widzów zachwyt.

Po takim wieczorze spędzonym w Brześciu Kujawskim nikt chyba nie mógł narzekać na nudę.

Galerię z festiwalu możesz zobaczyć tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.