Facebook Google+ Twitter

VI Bydgoszcz Jazz Festival

Brian Auger – organy, Peter Beets – piano, Grzegorz Nagórski – puzon, Jarek Śmietana – gitara, Wojciech Karolak – organy i fortepian, Krzysztof Herdzin – fortepian, to najbardziej reprezentatywni wykonawcy tegorocznej edycji Festiwalu.

Plakat Festiwalu. / Fot. Kinga EliaszTegoroczny VI Bydgoszcz Jazz Festival odbędzie się w dniach 22-26 października, kiedy to zrealizowanych zostanie sześć koncertów, warsztaty gitarowe oraz wystawa fotografii nie jazzowej ale jazzmana.

Największym wydarzeniem festiwalu będzie koncert Briana Augera. To pierwszy i jedyny w Polsce występ legendy "Hammondów". Z całą pewnością także wydarzenie nie tylko tej imprezy, ale też całego roku 2008.
Brian Auger (ur. 18 lipca 1939 r. w Indiach) to jeden z najlepszych organistów w historii jazzu i rock'n'rolla. Jego pełna inwencji i pasji, bardzo kolorowa i dynamiczna gra ozdobiła mnóstwo płyt i koncertów, które firmował własnym nazwiskiem, nazwami grup "Steampacket", "The Trinity", "Oblivion Express", a także nazwiskami muzyków, z którymi nagrywał i koncertował. Do najważniejszych z pewnością należą Eric Burdon, Rod Stewart, Jimmy Page, John McLaughlin, Eric Clapton, Tony Williams czy Jimi Hendrix. Można wręcz powiedzieć, ze Auger potrafi grać w każdym stylu precyzyjnie, interesująco i atrakcyjnie, wykorzystując ogromną wiedzę z jazzu, klasyki, soulu czy rocka. Utwory nagrane na płytach i wykonywane na żywo zawsze przykuwały uwagę odbiorców, fanów i krytyków. Właśnie dlatego nominowano go do nagrody "Grammy”.

Niemniej interesująco zapowiada się koncert Petera Beetsa. Jeden z najlepszych pianistów jazzowych holenderskiej sceny. Absolwent Royal Conservatory w Hadze. Debiutował w wieku 14 lat występując w Amsterdamie w rodzinnym kwartecie - wraz z matką, nauczycielką muzyki oraz braćmi, wziętymi muzykami jazzowymi.

Niewątpliwie dużą atrakcją koncertu Beetsa będą dla polskiej publiczności jego interpretacje muzyki Chopina. Poza tym płyta "Peter Beets plays Chopin" znalazła się w 12 numerze miesięcznika "Jazz Forum" .

Zapraszając wszystkich jazzfanów na koncerty festiwalowe do Bydgoszczy informuje, że więcej informacji o Festiwalu znajduje się na stronie organizatora Eljazz.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cha, dzięki P2 za reklamę :)

Byłem na koncercie inauguracyjnym. Takie małe kameralne salki mają coś w sobie, że jazz staje się jeszcze bardziej ekscytującą muzyka - niż w wielkich klimatyzowanych salach.

W Bydgoszczy w Węgliszku (jeżeli ktoś zna to git, jeżeli nie to zapraszam) na wejście zagrało Kujawa-Prynkiewicz-Romanowski TRIO kompozycje własne oraz Duke'a Ellingtona.

Jeżeli ktoś był to wie jak był dla zainteresowanych zapraszam na relację z BJF-2008 na Kujawsko Pomorskie Okolice Jazzu - JazzForum.ocom.pl lub ForumJazz.ocom.pl

Niech Jazz będzie z Wami,
pozdrawiam
SO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.