Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19720 miejsce

VI Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie. Inauguracja

Dnia 10 marca 2017 na sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbyło się uroczyste otwarcie VI Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu legionowskiego.

Uroczysta inauguracja
 / Fot. Monika KosewskaOficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta powiatu legionowskiego Jerzy Zaborowski, wiceprezydent Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. osób niepełnosprawnych Artur Pozorek. Przedstawiciele władz podkreślali w swoich wystąpieniach rolę tego projektu dla przeciwdziałania wykluczaniu społecznemu, zmieniania społecznej świadomości i kreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.

Kawalerowie orderu”Przyjaciel Niepełnosprawnych”
Podczas otwarcia VI Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego w dniu 10 marca 2017 roku  / Fot. Jerzy JastrzębskiKapituła Orderu na wniosek Rady Fundacji "Promień Słońca” odznaczyła orderem „Przyjaciel Niepełnosprawnych” pana Andrzeja Bochacza za wybitne osiągnięcia w pracy z osobami niepełnosprawnymi, za zarażanie ich pasją sztuki witrażu oraz promowanie działalności osób niepełnosprawnych w Polsce, a szczególnie za pracę którą od kilku lat wykonuje w naszej Placówce. W uzasadnieniu czytamy „Od kilku lat wspiera i rozwija artystycznie dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie, podopiecznych fundacji „Promień Słońca”, uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Powstałe na zajęciach witraże zdobią korytarze szkolne oraz są wizytówką artysty i jego młodych naśladowców. Artysta jest pomysłodawcą ogólnokrajowych integracyjnych warsztatów witrażu z udziałem mistrzów i adeptów sztuki z całej Polski oraz niepełnosprawnych uczniów Placówki i ich rodziców. Organizuje dla nich wycieczki 'l Szlakiem Mistrzów Witrażu” po Polsce.
Drugim kawalerem orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych” został pan Wojciech Kowalczyk. Order „PRZYJACIEL NIEPEŁNOSPRAWNYCH” został przyznany na wniosek Pani Magdaleny Górskiej, Prezes Stowarzyszenia inQbator za niezwykłą  / Fot. Jerzy Jastrzębskipogodę ducha, za wsparcie osób chorych na SMA w Polsce i motywowanie osób niepełnosprawnych do działania oraz przykład, jak żyć na przekór ograniczeniom.
Pan Wojciech, pomimo swej niepełnosprawności, zaraża innych swoim optymizmem, motywuje niegasnącym przekonaniem, że jeśli się chce, można działać nawet wtedy, gdy fizycznie jest się zależnym od innych osób. Nie tylko śledzi wydarzenia w kraju i swojej małej ojczyźnie, ale podejmuje działania w imieniu chorych na SMA w Polsce.
Pan Wojciech Kowalczyk napisał na Facebooku „Jestem szczęśliwy bo kolejne dzieci SMA w Polsce dostają w Centrum Zdrowia Dziecka lek wpływający na geny ratujący ich życie. Za działania na rzecz leczenia dla osób chorych na SMA wręczono mi dziś Order "Przyjaciel Niepełnosprawnych", Jest to dla mnie zaszczyt być uhonorowanym obok kawalera Orderu Andrzeja Bochacza - mistrza polskiego witrażu i twórcy portalu www.polskiemuzy.pl Będzie to dla mnie zobowiązaniem do dalszych działań na rzecz leczenia wszystkich chorych na SMA w Polsce bez względu na wiek, w tym osób dorosłych i innych osób niepełnosprawnych.

Przegląd Twórczości i konferencja-Autyzm. Życie z zespołem Aspergera
 / Fot. Jerzy JastrzębskiPo wspaniałym występie zespołu z Ciechanowa „Pod czarną banderą” odbyły się przesłuchania w konkursie Form Teatralnych i Medialnych. Wzięło w nich 12 uczestników. Już 23 marca ogłoszenie wyników. 1 kwietnia konferencja -Autyzm. Życie z zespołem Aspergera. Wydarzenie adresowane jest do pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli, rodziców i opiekunów osób z zespołem Aspergera oraz wszystkich tych, którzy mają na co dzień kontakt z osobami ze spektrum autyzmu oraz są zainteresowani problematyką. Gość - dr Peter Schmidt - w trzech blokach tematycznych opowie (na własnym przykładzie), jak osoba z autyzmem boryka się ze światem. Udział bezpłatny. Aby się zarejestrować, należy wysłać zgłoszenie na adres: konferencjaoautyzmie@gmail.com (wystarczy podać imię, nazwisko i zawód).

 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.