Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21530 miejsce

VI edycja Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie. Co w tym roku?

Projekt społeczny Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego rozpoczęty w 2012 roku staje się bogatszy w nowe wydarzenia. Pora o nich napisać. A jest o czym.

Wśród najlepszych
 / Fot. Monika KosewskaProjekt ten powołany do istnienia z inicjatywy fundacji ”Promień Słońca” przez Zespół Szkolno -Przedszkolny Milenium w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie.
Stał się on ważną częścią oferty kulturalnej powiatu i miasta. Do tego projektu włączyły się później następne instytucje i wniosły swój wkład w organizację wydarzeń. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wybrał Powiat Legionowski na Stolicę Kultury Mazowsza 2017. VI Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego znalazły się w szerokiej ofercie kulturalnej powiatu przedstawionej do konkursu. Zostały dostrzeżone i wyróżnione.

Bogaty w wydarzenia kalendarz imprez
 / Fot. Monika KosewskaDni Osób Niepełnosprawnych 2017 przynoszą z sobą nowe wydarzenie i te już znane z poprzednich edycji zaprezentują się w nowej odsłonie. Tak naprawdę to stałe pozostają ramy organizacyjne i nazwy, regulaminy, a reszta się zmienia. Wszystko zależy od uczestników. Organizatorzy bardzo się starają, aby nie było monotonnie i nudno. Przed nami Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych i wystawa laureatów konkursu plastycznego prezentowana w Legionowie i Pułtusku, przegląd Form Scenicznych i Medialnych, konkurs literacki „Jesteśmy razem”. Po raz pierwszy organizujemy cykl wydarzeń-Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie. Rozpoczniemy 1 kwietnia konferencją z dr Peterem Schmidtem z Niemiec. Autyzm. Życie z zespołem Aspergera. Dr. Peter Schmidt, to - dorosły Niemiec z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu), który fascynująco mówi o tym, jak człowiek z autyzmem boryka się z naszym światem. Peter odkrył, że jest osobą dotkniętą autyzmem w wieku 40 lat, po znalezieniu pracy w międzynarodowej firmie, założeniu rodziny, odbyciu wielu podróży w najciekawsze miejsca świata...Odkrył, dlaczego w szkole, w pracy i w każdym środowisku rówieśniczym czuł się tak, "jakby był samochodem na autostradzie, pędzącym pod prąd”, a zdobycie partnerki życiowej wiązało się z długotrwałym, ogromnym intelektualnym wysiłkiem.
Peter Schmidt jest w Niemczech i Szwajcarii bardzo znaną postacią – często występuje w mediach (radio i telewizja), w ostatnich latach głównie poruszając temat osób z autyzmem na tamtejszym rynku pracy.
W następnych dniach kwietnia będą prezentowane filmy fabularne, dokumentalne, których bohaterami są osoby dotknięte autyzmem, kierowane do różnych grup społecznych. Dni na niebiesko. Oświetlenie głównych budynków w mieście i powiecie na niebiesko. Specjalna oferta skierowana będzie do szkół powiatu legionowskiego z propozycją dni na niebiesko, koszulki, dyskoteki na niebiesko, panele dyskusyjne. Chodzi o zainteresowanie tematem, wzbudzenie społecznego zaciekawienia.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.