Facebook Google+ Twitter

VI Festiwal Jazzowy Made in Chicago - już wkrótce w Poznaniu

25-27 i 29 listopada 2011 roku odbędzie się jedno z najbardziej interesujących poznańskich wydarzeń muzycznych - VI Festiwal Jazzowy Made in Chicago.

 / Fot. materiał organizatora festiwaluW tym roku gwiazdą festiwalu będzie znany i popularny saksofonista z kręgu AACM (Association for the Advancement of Creative Musicians) Henry Threadgill wraz z zespołem ZOOID.

Nie zabraknie też muzyków znanych poznańskiej publiczności z poprzednich edycji Festiwalu, choć występowali wtedy jako członkowie zespołów. Tym razem zagrają jako liderzy. Przyciągająca zawsze uwagę reporterów Tomeka Reid Tomeka Reid podczas V edycji Made in Chicago w 2010 r. / Fot. Andrzej Hajdaszwystąpi ze swoim triem smyczkowym Hear In Now. Ciekawie zapowiada się występ nowojorskiego zespołu Phonic Juggernaut, któremu przewodzi Greg Ward. Obydwa zespoły mają na koncie dopiero co nagrane pierwsze płyty.

W ramach tegorocznego Festiwalu zaprezentowane zostaną projekty, które zadebiutowały zaledwie kilka miesięcy temu w Chicago. Mowa o projekcie trębacza Corey Wilkesa - Improvised Soul Projekt oraz Tribute to Von Freeman poświęcone zostały jednemu z największych saksofonistów i nestorów chicagowskiej sceny. Corey Wilkes to wszechstronny trębacz, który mistrzowsko wykonuje utwory zarówno tradycyjnego jazzu, jak i awangardy.

Greg Ward podczas koncertu Tribute to Alice Coltrane w 2008 r. / Fot. Andrzej HajdaszCiekawie zapowiada się koncert połączonych sił legendarnego pianisty Jima Bakera i polskiego trio The Light. Premiera tego wydarzenia odbędzie się w ramach Festiwalu Made in Chicago, po czym zostanie on zaprezentowany na dwóch koncertach w Polsce. Planowane jest nagranie tego koncertu i wydanie płyty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.