Facebook Google+ Twitter

VI Gala Wolontariatu w Łodzi - działo się!

VI Gala Wolontariatu w Łodzi już za nami. W środę, 4 grudnia 2013 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, odbyła się szósta już edycja imprezy, której celem jest wyróżnienie najaktywniejszych społeczników z regionu łódzkiego.

Za organizację gali odpowiadali przedstawiciele Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” przy współpracy z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi oraz kręgielnią Grakula mieszczącą się w Manufakturze.

Imprezę rozpoczął występ taneczny grupy „Go Pomost” działającej przy Punkcie Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko”. Integracyjny zespół udowadnia, że taniec to doskonała forma wolontariatu, dzięki któremu każdy może miło spędzać wolny czas. Pozytywna energia, jaką emanują wolontariusze z „Go Pomost”, była doskonałą zapowiedzią dalszych atrakcji i występów.

Następnie scena należała do najmłodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 175 w Łodzi. Zespół „Pomorska” wystąpił na gali dwukrotnie. Najpierw uczniowie udowodnili swój muzyczny talent w brawurowym wykonaniu piosenek „Zakochany Klown” oraz „Diana”, następnie zaś zaprezentował pokaz taneczny do składanki utworów. Kolorowe przebrania dzieci oraz ich zdolności wprawiły wszystkich zgromadzonych w zachwyt.

W przerwie między występami członków zespołu „Pomorska”, Mariusz Kołodziejski – kierownik PPPW „Centerko”, przybliżył zgromadzonym gościom sylwetki wolontariuszy, którzy współpracują z jednostką. Prezentacja multimedialna opiewała dobre praktyki wolontariatu, które odbyły się na przestrzeni minionego roku. Ponadto, zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzenia najlepszych fotografii wykonanych przez wolontariuszy w ramach konkursu „Uchwycona jesienna sylwetka drzewa w jednym z łódzkich parków” zorganizowanego przez Radną Rady Miejskiej w Łodzi, Panią Iwonę Boberską. Pierwsze miejsce przyznano Patrykowi Kośce, drugie Magdalenie Kwapisz, a trzecie Krzysztofowi Jankowskiemu.

Jednym z kluczowych punktów gali było rozdanie nagród dla najaktywniejszych społeczników. Zebrana Kapituła Konkursowa wytypowała dziesięcioro wolontariuszy, którzy swoimi działaniami udowodnili w tym roku, że dobro innych jest dla nich równie ważne, o ile nie ważniejsze, niż swoje własne. Laureaci otrzymali nagrody oraz bezcenne uznanie i wdzięczność.
Kolejnymi artystami, którzy uświetnili galę swoim występem, był duet „PostScriptum Squad”. Proq i Supi wykonali swoje trzy autorskie hip-hopowe utwory. Mężczyźni ci udowadniają, że raperom, podobnie jak wolontariuszom, przyświeca chęć udoskonalania świata.

Po występie Postscriptum Squad nastąpiło rozdanie nagród w konkursie „Barwy Wolontariatu”. PPPW „Centerko” zostało zaproszone przez Sieć Wolontariatu w Polsce do przeprowadzenia lokalnej edycji tego konkursu. Ideą „Barw Wolontariatu” jest wyłonienie laureatów na szczeblach regionalnych, którzy następnie rywalizują w konkursie ogólnokrajowym. Kapituła Konkursowa w składzie: Pan Artur Skórzak – p.o. kierownika Oddziału ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Łodzi, Pan Łukasz Prykowski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Łodzi, Pani Patrycja Wojtaszczyk – koordynatorka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego, Pani Iwona Boberska – doradca Wojewody Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Pani Danuta Sażyn – kierownik Biura Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej, wytypowała dziesięcioro laureatów. Pierwsze miejsce w konkursie „Barwy Wolontariatu” w regionie łódzkim zdobyły „Latające Babcie” zgłoszone do konkursu przez Szkołę Podstawową nr 170 w Łodzi. Drugie miejsce przyznano wolontariuszkom z Fundacji Gajusz, zaś trzecie uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wyróżnieni zostali również: Pani Natalia Janusz z Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”, Pani Anna Szczerbińska oraz Klub Wolontariusza z Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej w Radomsku, Pani Laura Osiński z Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”, Pani Maria Sobolewska z Fundacji „Dom w Łodzi”, Pani Anna Popowicz ze Stowarzyszenia Wiosna, Pani Ewa Pudeł ze Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci oraz grupa wolontariuszy z Fundacji Izy Milińskiej „Kocia Mama”.

Po nagrodzeniu laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu” swoją niespodziankę przedstawił duet Tatiasza i Mariusz. Dwoje przyjaciół przygotowało utwór Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”, w którego wykonanie zaangażowali zaproszonych wolontariuszy. Wspólnie zaśpiewany refren połączono z choreografią oraz jednoczącymi gości gestami.

Ostatnim pokazem artystycznym wieczoru był występ „Pograjki Łódzkiej”, której członkowie zajmują się promowaniem kultury ludowej w niebanalny, nowoczesny sposób. Nie tylko zagrali fragmenty utworów, ale także uczyli przybyłych na galę gości, podstawowych kroków tanecznych. Ich występ okazał się doskonałym zwieńczeniem gali. Wolontariusze mogli wspólnie bawić się na scenie, na której wszystkim trudno było powstrzymać śmiech. Występ „Pograjki Łódzkiej” był niezwykle integracyjnym momentem gali, która dzięki wspólnym tańcom została odarta ze swojej patetycznej, podniosłej atmosfery. Po takim przygotowaniu wszyscy gości byli już w pełni gotowi na nieoficjalną część obchodów VI Gali Wolontariusza.

„Łyżka strawy” – poczęstunek w formie słodkości ukoił zgłodniałych po tanecznym wysiłku gości. To jednak nie był koniec niespodzianek i zabawy. Współorganizator gali – kręgielnia Grakula z łódzkiej Manufaktury, zadbała o to, aby wolontariusze bawili się w swoje święto aż do późnych godzin wieczornych. Wszyscy goście zostali bowiem zaproszeni na afterparty, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle. Chętnych na dalszy ciąg zabawy nie brakowało, dzięki czemu w Grakuli rozegrano w środę prawdziwy turniej.

VI Galę Wolontariatu w Łodzi zorganizował Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” przy współpracy Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi oraz Kręgielni Grakula z Centrum Handlowego Manufaktura.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej - Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojewoda Łódzki – Pani Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiej – Pan Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.