43986 miejsce

VI kolejka Ekstraligi hokeja GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-09-27 09:01

W dzisiejszym spotkaniu Polskiej Ligi Hokeja, GKS Tychy wygrał u siebie z trudnym przeciwnikiem Aksam Unia Oświęcim 2:1. Przesunął się w tabeli na drugie miejsce. Tyszanie mają teraz tylko 2 punkty straty do lidera tabeli Cracovii Kraków.

Obie drużyny ze spokojem rozpoczęły rywalizację, był to raczej okres chaosu niż konkretnej gry na tafli. To jednak Tyszanie szybciej złapali rytm. Ich ataki zostały w 13 minucie uwiecznione bramką. Podczas sygnalizowanej kary dla zawodnika Unii Oświęcim piekielnie mocny strzał oddał Łukasz Sokół i na tablicy pojawił się wynik 1-0. Niedługo jednak trwała radość, ponieważ 4 minuty potem po lekkim strzale Jakuba Radwana – Arkadiusz Sobecki przepuszcza krążek do bramki. Pierwsza tercja kończy się wynikiem remisowym.

Druga tercja to powtórka chaosu z pierwszej części spotkania. Akcja rozgrywa się w większości w środkowej części lodowiska. 35 minuta to skuteczna akcja GKS-u. W zamieszaniu podbramkowym do krążka dopada kapitan tyskiej drużyny Adrian Parzyszek i technicznym strzałem pokonuję Krzysztofa Zborowskiego. Krążek po strzale napastnika prześlizguje się pomiędzy parkanami bramkarza gości i wtacza się do bramki.

Trzecia tercja to zdecydowana przewaga gospodarzy. Tyzanie skutecznie nie raz zamykali zawodników Unii Oświęcim, grając 5 na 5. Większość spotkania to akcje pod bramką gości. Warto odnotować strzały w słupek Radosława Galanta i Sebastiana Gonery. Pod koniec spotkania nowy nabytek Unii marnuje okazję do wyrównania, będąc sam na sam z Arkiem Sobeckim przenosi krążek tuż nad poprzeczkę. Na minutę przed końcem goście w geście rozpaczy wycofują bramkarza, grając 6 na 5. Niespokojnie pod bramką Sobeckiego, jednak tyski zawodnik zatrzymuje ofensywę gości.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Adrian Parzyszek oraz Krzysztof Zborowski.

GKS Tychy - Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
1:0 Sokół - Bagiński (13:01)
1:1 Radwan - Jakubik (17:09)
2:1 Parzyszek (35:53)

GKS: Sobecki - Gonera, Śmiełowski; Vitek, Parzyszek (2), Banachewicz - Sokół; R.Galant (2), Garbocz, Witecki - Kotlorz, Csorich; Bagiński, Simicek, Woźnica - Mejka, Wanacki; Wołkowicz (2), Maćkowiak, Matczak.

Unia: Zborowski - Dronia (4), Gabryś; Riha, Modrzejewski (2), Krajci - A.Kowalówka, Gallo; Wojtarowicz, Tabacek, Klisiak - Piekarski, Połącarz; Jakubik (2), S.Kowalówka, Radwan - Wilczek; Adamus, Stachura, Sękowski.

kary: 6:8 min.
strzały: 28:20