Facebook Google+ Twitter

VI Piknik Rodzinny z okazji Święta Niepodległości USA

Zgodnie z długoletnią tradycją celebrowania obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na Śląsku, organizujemy również w roku bieżącym kolejną edycję pikniku z tej okazji – „Szósty 4th of July Śląski Piknik

 / Fot. Wiesław UrbańczykZgodnie z długoletnią tradycją celebrowania obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na Śląsku, organizujemy również w roku bieżącym kolejną edycję pikniku z tej okazji – „Szósty 4th of July Śląski Piknik Rodzinny”. mówi Aleksander Fiszer, Prezes KNST Marchołt
Tego typu imprezy przyczyniają się w istotny sposób do upowszechnienia i lepszego zrozumienia zwyczajów, historii i kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej wśród naszych rodaków, a przez to do głębszego zbliżenia ludzi i kultur naszych krajów oraz do utrwalania przyjacielskich stosunków między naszymi narodami. Są one również świetną okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów, także biznesowych pomiędzy amerykańskimi i polskimi uczestnikami. Pikniki odbywają się w interesujących miejscach naszego miasta (m. in w Dworku Pod Lipami w Katowicach-Giszowcu w 2011 r.) oraz województwa(w Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu w 2010) i są doskonałą okazją promocji naszego regionu.
Zeszłoroczny piknik był okazją do pożegnań konsulów z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie, którzy kończyli swoją misję dyplomatyczną w Polsce – Konsula Generalnego Allen’a S. Greenberg’a oraz Jeffrey’a C. Vick’a i Benjamina Ousley’a, a także powitania nowo przybyłych do Krakowa Roel’a Respecia i Vanja Vukoty. W tym roku mamy nadzieję na pierwsze „4th of July-owe” spotkanie z Konsul Generalną Ellen Germain, Szefową Sekcji Konsularnej Laurie Major czy Konsulem ds. Prasy i Kultury Brian’em George’m. Zaprosiliśmy również na nasz piknik nowego ambasadora USA w Polsce Stephena Mull’a, którego przybycie na naszą imprezę byłoby jego pierwszą wizytą na Śląsku.
W roku bieżącym, szósta edycja pikniku odbędzie się ponownie w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej - Centrum Kultury w dniu 6. lipca 2013 roku. Impreza będzie miała charakter pikniku naukowego, a jego tematem przewodnim będzie: informatyka, elektronika, innowacje - prezentacje śląskich firm zaawansowanych technologii. Przed piknikiem Amerykańscy dyplomaci zwiedzą jeszcze Zamek i Muzeum w Pszczynie, zapoznają się z bogatym zbiorem eksponatów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, a także będą mieli okazję przyjrzeć się pracy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie.
Jesteśmy przekonani, że liczni dyplomaci z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, obywatele amerykańscy pracujący i mieszkający w naszym regionie, przedstawiciele polityki, biznesu, nauki i kultury ze Śląska i Zagłębia, reprezentanci lokalnych mediów oraz mieszkańcy Katowic i okolicznych miejscowości jak zwykle mile spędzą czas na wspólnej zabawie, zapoznając się jednocześnie z prezentacją osiągnięć katowickich i śląskich firm oraz ośrodków naukowo-badawczych w dziedzinie informatyki, elektroniki i innowacyjnych technologii.
Rozmawiała Krystyna Urbańczyk. Fotorelację z pikniku będzie można oglądać juz 7 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.