Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9344 miejsce

VI Plener malarski "Chodź pomaluj mój świat" w Legionowie

Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego nabrały tempa. 12 maja 2017 roku było święto sportu, Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży.

 / Fot. MOkA już 13 maja w centrum Legionowa wielkie wydarzenie artystyczne ,w okolicach ratusza odbył się po raz szósty plener malarski’ Chodź pomaluj mój świat”. Na stanowiskach do malowania stanęło 34 laureatów Przeglądu Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. Spotkanie odbyło się w centrum miasta w parku przy ratuszu. Uczestnikom dopisała piękna pogoda oraz wena twórcza. Powstały piękne obrazy symbol dobrej współpracy laureatów Przeglądu Twórczości jak i wolontariuszy. Kierownikiem artystycznym pleneru była znana artystka Barbara Retmaniak. W tym roku zmieniono formułę pleneru i uczestnicy malowali na zagruntowanych płytach o wym. 120x85 przytwierdzonych do stelaży. Stąd tez potrzebne były dodatkowe spotkania z uczestnikami.

 / Fot. Jerzy JastrzebskiWarsztaty malarskie przed plenerem
W dniu 8 maja 2017 roku legionowska malarka, kierownik artystyczny pleneru malarskiego „Chodź pomaluj mój świat” przeprowadziła warsztaty malarskie w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Celem spotkania było przygotowanie laureatów VI Przeglądu Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego z tej placówki do działań artystycznych podczas pleneru malarskiego, który ma się odbyć 13 maja 2017 roku w centrum miasta. Pani Barbara wyjaśniła zebranym cel spotkania i podała temat „ Kosmos”. Zainspirował on młodych ludzi do działań twórczych. Spotkanie przerodziło się w prawdziwą giełdę kolorowych pomysłów. I takie zostały utrwalone za pomocą pędzelka i farb na kartonach. Efekty pracy przerosły oczekiwania prowadzących pań. To spotkanie zaowocowało dopiero naprawdę na plenerze” Chodź pomaluj mój świat”

Kierownik artystyczny pleneru wyznaje….
 / Fot. Jerzy JastrzębskiMoje wrażenia są tu mało istotne.-mówi kierownik artystyczny pleneru Barbara Retmaniak_- Zazwyczaj nie widzi się wszystkich błędów. Mogę jedynie opierać się na opinii innych. Wolontariusze i wielu rodziców twierdzi, że plener był naprawdę udany i lepszy od pozostałych przez zmienioną formułę. Uczestnicy wraz z opiekunami stanęli na wysokości zadania, prace są okazałe, ciekawe, wspaniałe! Ale zobaczymy co pokaże przyszłość. Zdecydowanie obrazy muszą być pokazywane. Przedstawiciel MOK Legionowo Robert Żebrowski powiedział, że będą eksponowane przy każdej imprezie miejskiej, chociaż nie wiem, czy to nie za mało... Jaką ma wymowę taki plener ? Ależ to oczywiste ! Patrzcie , my też tu jesteśmy! My też chcemy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych! Zwróćcie na nas uwagę, spójrzcie na to co tworzymy..Wszystko było przygotowane ŚWIETNIE ! Nie będę zdradzała mojego kolejnego pomysłu na następny plener ale z pewnością jest kosmiczny!!! Jestem osobiście zadowolona ale mam niedosyt, bo lubię perfekcję.- dodała mówczyni.

Organizatorzy i patroni

Organizatorami pleneru był MOK Legionowo i PCPR Legionowo przy współpracy z pozostałymi organizatorami VI Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego:
Fundacją „Promień Słońca”, Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespołem Szkół i Przedszkoli Milenium w Legionowie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku, Areną Legionowo, Muzeum Historycznym w Legionowie, DPS Kombatant w Legionowie, Powiatową Instytucja Kultury w Legionowie.
Patronami Dni Osób Niepełnosprawnych są :
Starosta Legionowski pan Robert Wróbel i Prezydent Miasta Legionowo pan Roman Smogorzewski, a patronat medialny sprawują: Gazeta Powiatowa, Gazeta Miejscowa, Legionowska Telewizja LTV, Radio Hobby, Radio dla Ciebie,TVP3.

 / Fot. MOK / Fot. Jerzy Jastrzebski / Fot. Jerzy Jastrzebski / Fot. MOK / Fot. MOK / Fot. MOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.