Facebook Google+ Twitter

VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych już 27 marca!

Już 27 marca w kinie Praha będziemy mogli uczestniczyć w VI Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Oprócz pokazu dokumentów przygotowanych przez uczestników czekać będą na nas liczę atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Filmy warsztaty i inne niespodzianki
VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych / Fot. materiały prasowe27 marca 2013 w warszawskim kinie Praha już VI odsłona Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. To konkursowy przegląd filmów dokumentalnych tworzonych przez ludzi do lat 18 wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Magazyn Ekspresu Reporterów. Oprócz pokazu filmów wszyscy zainteresowani amatorzy będą mogli od godziny 10.00 wziąć udział w warsztatach -
dziennikarskich, o realizacji i obróbce dźwięku w produkcji filmowej, realizacji filmu reklamowego i dokumentów.
Uroczyste otwarcie Gali Finałowej i przegląd filmów konkursowych odbędzie się o godzinie 17.00. W jury zasiądą profesjonaliści:
Barbara Paciorkowska (TVP2)
Józef Gębski (reżyser)
Eryk Lubos (aktor)
Leszek Dawid (reżyser)
Tomasz Kaliński (DK Praga)
Artur Waczko (WSR)

Po przeglądzie filmów jury wyłoni laureatów, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe (6 tys. zł) oraz nagrody specjalne m.in. emisja najlepszego filmu w Magazynie Ekspres Reporterów w TVP2, kamera z Wedlowskiej Czekoladowa Kamera. / Fot. materiały prasowe
czekolady, kursy montażu w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz książki Wydawnictwa Wojciech Marzec.

O godzinie 16.00 będzie można zobaczyć dokument zrealizowany przez ekipę nastoletnich filmowców
z Młodzieżowej Akademii Reportażu i Dokumentu wyprodukowany we współpracy z Canal+sport o
kibicach donieckich drużyn na 2 miesiące przed EURO 2012.

A to nie koniec atrakcji jakie zostały przygotowane przez organizatorów. Jeśli jeszcze nie wiecie co zrobić 27.marca zapraszamy Was do kina Praha. Warto obcować z kulturą.
Wszystkie informacje o festiwalu znajdziemy na oficjalnej stronie Festiwalu


Promocja twórczej a zwłaszcza filmowej aktywności młodzieży jest jednym z priorytetów Organizatora (Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci,). Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Od 1995 roku działa prospołecznie na rzecz dzieci i młodzieży. Zajmuje się działalnością charytatywną, pomocową i edukacyjną. Może się pochwalić realizacją wielu projektów kulturalnych, w tym Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych, wydaje dostępne w EMPIKu pismo dla młodych Zupełnie Inny Świat. Od lat prowadzi warsztaty dziennikarskie, fotograficzne i filmowe. Trzonem działalności społecznej jest prowadzenie Świetlic Socjoterapeutycznych i Klubów Młodzieżowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.