Facebook Google+ Twitter

VI Przegląd Twórczości Powiatów Pułtuskiego i Legionowskiego

„Nie bój się wypłyń na głębie” – VI Przegląd Twórczości powiatów legionowskiego i pułtuskiego. 7 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Anny Karłowicz w Pułtusku skoncentrowało się życie kulturalne tych powiatów.

 / Fot. Jerzy JastrzebskiWernisaż wystawy
7 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Anny Karłowicz skoncentrowało się życie kulturalne powiatu pułtuskiego i legionowskiego. W uroczystym otwarciu VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych obu powiatów wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu z wicestarostą powiatu pułtuskiego Beatą Jóźwiak, przedstawiciele instytucji miejskich, instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, twórcy z powiatu pułtuskiego oraz laureaci Przeglądu Twórczości z Legionowa, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych pod opieką nauczycieli, kierownik Areny w Legionowie Anna Maroń oraz reprezentowane były WTZ OPS w Legionowie. Obok wystawy prac laureatów VI Przeglądu Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i powiatu legionowskiego prace artystów z DPS w Obrytem, DPS Pułtusk, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku. Wernisaż wystawy i sama ekspozycja połączone jedną myślą i ideą "Nie bój się wypłyń na głębię” przypominała o zbliżających się świętach wielkanocnych i nie tylko.

 / Fot. Jerzy JastrzebskiSetki eksponatów, a każdy wart szczególnej uwagi
Wśród prac wykonanych różnymi technikami znalazły się koszyczki pełne ręcznie wykonanych pisanek, malowane koguciki oraz przepiękne ozdoby wykonane techniką origami. Tuż obok rysunki i obrazy olejne wykonane tradycyjnie za pomocą pędzelka, farb, ołówka bądź techniką nakłuwania jaką zaprezentował jeden z artystów z DPS Pułtusk. Wzrok gości przyciągały piękne prace decoupage. Setki eksponatów, a każdy wart szczególnej uwagi. Gospodarze nie tylko zaprezentowali zdolności, talenty swoich podopiecznych, uczniów, ale wokalne i aktorskie. Dyrektor PCPR Pułtusk Anna Frejlich podczas powitania gości podkreśliła ten fakt oraz szczególną rolę współpracy całego środowiska w powstawaniu Misterium wielkanocnego, w którym obok uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Anny Karłowicz występują rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Jest to wspaniały pokaz integracji. Efekty tej współpracy to wzruszający, kolorowy pełen zaskakujących elementów spektakl pobudzający do refleksji nie tylko nad problemem niepełnosprawności, ale życiem ludzkim.
 / Fot. Jerzy Jastrzebski / Fot. Jerzy Jastrzebski / Fot. Jerzy Jastrzebski / Fot. Jerzy Jastrzebski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.