Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21302 miejsce

VI Sieradz Open Hair Festival dobiegł końca

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-21 18:35

20 lipca zakończył się w Sieradzu VI Open Hair Festival. W niedzielę rywalizowali ze sobą na nożyczki i grzebienie najzdolniejsi polscy adepci sztuki fryzjerskiej w Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego.

Zabawa wspólnej stylizacji fryzur. / Fot. mat. organizatoraOpen Hair Festival odbywa się w Sieradzu od 2009 roku. Po raz pierwszy zorganizowany został w setną rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski - słynny „król fryzjerów i fryzjer królów”, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood. To on również wymyślił w 1976 roku Konkurs Uczniów.

W niedzielę profesjonalni fryzjerzy, MATRACKI Team, wśród nich mistrzowie świata we fryzjerstwie Andrzej i Paweł Matraccy – w zabawie pod hasłem: „styliści kontra niesforne włosy” udzielali porad dotyczących pielęgnacji i koloryzacji włosów w otwartym salonie fryzjerskim, który został zaimprowizowany na sieradzkim rynku.

Paweł Matracki podczas stylizacji fryzury Prezydenta Miasta Sieradza Walczaka. / Fot. mat. organizatoraZabawa wspólnej stylizacji fryzur. / Fot. mat. organizatoraOgólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego. / Fot. mat. organizatora

Natomiast po południu na scenie odbyły się koncerty zespołu Recepta, Patryka Kumora, Oddziału Zamkniętego. Królowie polskiej sceny rockowej rozgrzewali publiczność wykonując najważniejsze przeboje ze swojego repertuaru. Na zakończenie festiwalu energetyzujący i wzruszający koncert dał Andrzej Piaseczny. Zaśpiewał najpiękniejsze przeboje z ostatnich lat i najbliższe mu piosenki z początku kariery, kiedy występował z zespołem Mafia.Andrzej Piaseczny. / Fot. mat. organizatora

Dodatkowych emocji dostarczyli także tancerze i kaskaderzy. W spektaklu „CZTERY ŻYWIOŁY” tańczyli finaliści You Can Dance i Mam Talent. W niezwykłej choreografii przygotowanej przez Sylwię Adamowicz połączyli na scenie moc wody, ziemi i powietrza. A kaskaderzy symbolizujący ogień pojawiali się na scenie zjeżdżając po kilkudziesięciu metrowej linie zawieszonej nad budynkami.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział ponad 20 tysięcy uczestników. Imprezę zorganizował Urząd Miasta Sieradz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.