Facebook Google+ Twitter

VI Zlot pojazdów militarnych 2010

W ramach Ślaskich Manewrów w dniach 11-13 czerwca na ternie Bytomia, Tarnowskich Gór oraz Radzionkowa będą gościć uczestnicy VI Zlotu pojazdów militarnych 2010.

Uczestnik zlotu w roku 2008 / Fot. Piotr A. JeleńW czasie pierwszego dnia VI Zlotu, który oficjalnie rozpocznie się 12 czerwca o godzinie 10 wyjazdem z "obozu wojskowego" do Radzionkowa. Zaplanowano m.in. przejazd ulicami Radzionkowa, występy Grupy Rekonstrukcji Historycznych, a około 11.30 przejazd kawalkady pojazdów do Bytomia.

W Bytomiu po przejeździe ulicami miasta, uczestnicy zameldują się na ulicy Wojciecha Korfantego przy gmachu Muzeum Górnośląskiego, gdzie przywita ich Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych Kraju z Bytomia. Po defiladzie Grup Rekonstrukcji Historycznych pojazdy udadzą się do Tarnowskich Gór, gdzie będą oczekiwane około godziny 15.Uczestnik zlotu w roku 2008 - motocykl bmw z bocznym wózkiem z okresu II wojny światowej w kamuflażu z frontu afrykańskiego / Fot. Piotr A. Jeleń

Podobnie będzie wyglądał harmonogram pokazów na tarnogórskim Rynku wraz z paradą pojazdów przy dźwiękach Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych Kraju z Bytomia. Ponadto w ramach Zlotu przewidziano szereg atrakcji, jak przejażdżki pojazdami militarnymi, strzelanie do celu z broni pneumatycznej, pokazy sprawnościowe oddziałów Żandarmerii Wojskowej, inscenizacje walk historycznych, itp.

Uczestnik zlotu w roku 2008 - wóz terenowy armii amerykańskiej, dodge WC-51 / Fot. Piotr A. JeleńPonadto w ramach imprez towarzyszących w filii Muzeum Górnośląskiego przy Wojciecha Korfantego 34 będzie udostępniona wystawa "Obszar Warowny Śląsk" z wyczerpującym komentarzem kustoszów Wojciecha Mosia i Andrzeja Dzienyńskiego.

Szczegóły zlotu www.bytom.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mariuszu, skoro powiedziało się "a", to trzeba być konsekwentnym.
Tak, zdjęcia sprzed dwóch lat. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, wobec tego czekam z niecierpliwością!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2010 22:00

Właśnie:) w prawym roku fotek widnieje data i to nie dawało mi spokoju, teraz już wiem co jest grane :))) Super wyglądają takie zloty, ale cóż.... Troszeczkę daleko ode mnie:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariuszu, te zdjęcia to ze zlotu w 2008 roku, tegoroczny fotoreportaż będzie o wiele szerszy,pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało zdjęć, ale i tak 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.