Facebook Google+ Twitter

Via Baltica przez Łomżę ratunkiem dla Rospudy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 13:46

Budowa trasy Via Baltica przez Łomżę rozwiąże problem Doliny Rospudy. Tak podczas spotkania w Warszawie mówili przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej.

Podczas konferencji prasowej prezydenci Łomży i Ełku przekonywali, że wskazany przez firmę Scott Wilson wariant trasy numer 42 - przez Łomżę - jest najkorzystniejszy.

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wyjaśnia, że spotkanie zorganizowano w Warszawie, by informacja o raporcie firmy Scott Wilson miała jak najszerszy odbiór. Razem z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, przekonywali, że proponowany wariant poprowadzenia trasy przez Łomżę opłaci się wszystkim.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Augustowskiej. Prezes Towarzystwa, Marian Dyczewski jest przekonany, że via Baltica przez Łomżę, rozwiązuje problem obwodnicy Augustowa. Według Dyczewskiego, gdyby został przyjęty ten wariant, autostrada przebiegałaby poza terenami cennymi ekologicznie, czyli słynną Doliną Rospudy. Marian Dyczewski powiedział, że trwają rozmowy z ekologami. Towarzystwo przekonuje obrońców Rospudy do poparcia wariantu trasy przez Łomżę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.