Facebook Google+ Twitter

Victor Orban: Atakują nas, bo naruszyliśmy ich interesy

Premier Węgier Victor Orban powiedział, że ataki na Węgry wynikają z tego, że jego rząd, poprzez ustawy, naruszył interesy wielkich koncernów oraz międzynarodowej lewicy.

Premier Węgier Victor Orban powiedział, że ataki na Węgry wynikają z tego, że jego rząd poprzez ustawy naruszył interesy wielkich koncernów oraz międzynarodowej lewicy.

Podkreślił również, że sytuacja chrześcijan w Europie robi się coraz trudniejsza, zaś ich filozofia staje się niepoprawna politycznie. Dlatego konieczne jest zawiązywanie sojuszów pomiędzy politykami, dla których tradycyjne wartości są podstawą ich działania.

To właśnie odejście od tych wartości jest według premiera Węgier przyczyną kryzysu finansowego na świecie: "Wynika on z poszczególnych kryzysów moralnych" - mówi.

Premierowi Węgier zarzuca się, że łamie zasady demokracjy i zmierza w stronę autorytarnych rządów; niektórzy mówią nawet o faszyzmie. Według Orbana chodzi, o to, że szef Banku Centralnego na Węgrzech oraz członkowie Rady Polityki Pieniężnej złożyli przysięgę na węgierską konstytucję, z czym nie może się pogodzić Komisja Europejska.

Konstytucja Węgierska odmawia prawa parom homoseksualnym do adopcji dzieci, bowiem podstawą życia jest rodzina. Ponadto Węgrzy wpisali do niej, że życie jest chronione od samego poczęcia. Orban protestuje przeciwko nazywaniu tych działań antyeuropejskimi. Jego zdaniem to są klasyczne wartości europejskie, fundament bez którego Europa nie przetrwałaby tyle lat.

Często polscy konserwatywni-liberałowie bardzo ciepło mówią o Orbanie. Z pewnością nie spodobają im się jego poglądy gospodarcze. Orban nie jest zwolennikiem liberalizmu. Krytykuje wprowadzanie idei wolnego rynku do większości dziedzin życia społecznego. Jego zdaniem interes jednostki nie może być ważniejszy od interesy społecznego narodu. Dla Orbana ważniejsza jest solidarność społeczna, potrzeba przynależności do wspólnoty, interes narodowy od interesu jednostki. Takie myślenie przekłada się również na węgierską konstytucję, która zakłada równowagę pomiędzy dobrem prywatnym a interesem społecznym.

Wydaje się, że polski premier ma zupełnie inne priorytety niż przywódca Węgier. Znany socjolog Janusz Czapiński stwierdził, że dla Tuska ważniejsza jest obrona wielkich korporacji niż polskich obywateli. Wynika to z jego kalkulacji politycznych - podaje "Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Inka
 • Inka
 • 30.01.2012 21:22

Orban złodziei na Węgrzech postanowił pozamykać - teraz robi porządki z gospodarką. Węgrzy mają teraz prawdziwą demokrację, a my pod batutą PO mamy ciągły niekontrolowany przez nikogo bałagan!!

To jest już nie do zniesienia! Jak długo jeszcze ,bedziemy tkwić w tym bałaganie!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 30.01.2012 16:35

nie podobają mi sie ani działania orbana ani jego poglądy to reprezentant wielkich koncernów i ich interesow to żaden liberalizm europejski ... to skrajna prawica coś bliżej austrii sprzed paru lat za rządów H...

Komentarz został ukrytyrozwiń
siostra
 • siostra
 • 30.01.2012 16:19

Pan Orban opanował wszystkie dziedziny życia , wprowadził centralizację , podporządkował sobie sądy , służby , Bank Centralny - i to ma być DEMOKRACJA - ? ACTA - też podpisał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 J23
 • J23
 • 30.01.2012 16:14

Orban oszukuje Europę i swój naród. 2 lata jego rządów i pożyczka z Międzynarodowego Funduszu a miało być tak dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 30.01.2012 10:45

To jest premier dla narodu ,i tak powinno byc, Wegry maja demokracje w przeciwienstwie do nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 29.01.2012 18:50

i TERAZ PROSZĘ PORÓWNAĆ swój zmanipulowany tekst ! i skąd się wziął Orban w pana tekście . Wyrwał pan z kontekstu słowa Czpińskiego do własnego stronniczego użytku. Nie wspomniał pan o nieuczciwych internautach o których mówił .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@e, wystarczy kliknąć w link. Niech pan spróbuje na pewno Panu się uda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 29.01.2012 18:18

Pan Czapiński by tego nie powiedział , poproszę o nr Dziennika w którym wypowiada te słowa , podejrzewam pana o manipulację. Orban jedzie populizmem i wpędza naród węgierski w nędzę .Po co mu pożyczka z MFW skoro jest taka Kanada ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
szewc
 • szewc
 • 29.01.2012 17:10

Panu Czapińskiemu polać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
"Lewak"katolik praktykujacy
 • "Lewak"katolik praktykujacy
 • 29.01.2012 17:05

TY !!! z tym idiotycznym Nickiem- prawydolewego Dzisiaj 14:16 .
Lewaki tak jak ty piszesz to nie są komuniści, komuchy-to są ludzie wrażliwi na krzywdę bliźniego rownież księża i chrześcijanie ale ci uczciwi.
Teraz wiesz kto to jest lewak i człowiek o lewicowych zapatrywaniach .Tak jak 1 maja to jest święto zarówno katolików jak i zwykłych ludzi pracy-właśnie tych lewaków!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.