Facebook Google+ Twitter

VII Bieg Papieski w Jastrzębiu-Zdroju. Rywalizowali uczniowie polskich szkół

W poniedziałek, 2 kwietnia 2012 r., w Jastrzębiu-Zdroju odbył się siódmy już z kolei Bieg Papieski.

VII Bieg Papieski w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr StafinVII Bieg Papieski w Jastrzębiu-Zdroju / Fot. Piotr StafinBieg ten jest imprezą cykliczną mająca na celu upamiętnienie patrona Zespołu Szkół nr 5 w Jastrzębiu - Jana Pawła II. Impreza jest jednocześnie częścią II edycji Grand Prix w Biegach Przełajowych. Ze względu na niezbyt korzystne prognozy pogody z ponad 600 zapisanych uczestników na starcie stawiło się około 400 zawodników z trzech kategorii wiekowych.

Zawody podzielone zostały na sześć biegów. Jako pierwsi wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gdzie w klasyfikacji dziewcząt wygrała Janecka Marta ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły również uczennice tej samej szkoły, kolejno: Dominika Zaremba i Joanna Paraluk. Wśród chłopców zwycięzcą został Oliwier Mutwil ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wodzisłąwiu Śląskim.

Następnie odbyły się biegi dziewcząt i chłopców z gimnazjów. Na podium stanęły: Oliwia Dziki z Gimnazjum nr 1, Agnieszka Lorenc i Patrycja Kufieta z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. W kategorii chłopców: Mariusz Kornas i Adrian Piksa z Gimnazjum nr 11, a także Karol Dziki z Gimnazjum nr 1VII Bieg Papieski w Jastrzęiu-Zdroju 2.04.2012 / Fot. Piotr Stafin. Wśród szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Daria Nowak z Zespołu Szkół nr 2 oraz Kamil Król z Zespołu Szkół nr 6.

Mimo obaw pogoda nie pogorszyła się, a wszyscy zawodnicy dobiegli cało i zdrowo do mety. Zwycięzcy zostali nagrodzeniu pucharami oraz dyplomami.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.