Facebook Google+ Twitter

VII Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” i VI Festyn PCK w Siedlcach

6 czerwca 2010 r. w Siedlcach odbył się VII Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” połączony z VI Festynem PCK "Krew dla miasta i powiatu Siedlce". Obydwie imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Siedlec i okolic.

Występ wokalny Natalii Orzechowskiej i Piotra Myrchy z Gimnazjum w Wiśniewie. / Fot. Fot. Monika SztyberVII Festiwal Dziecięcy „Dzień Radości” i VI Festyn PCK "Krew dla miasta i powiatu Siedlce" odbyły się w siedleckim amfiteatrze i jego okolicach. Pogoda była wyjątkowo piękna, co dodatkowo zachęcało mieszkańców Siedlec i pobliskich miejscowości do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Przybyli nań tłumnie i chętnie korzystali z wszystkich dostępnych atrakcji.
Organizowany od siedmiu lat Festiwal Dziecięcy w Siedlcach powstał z inicjatywy Mirosława Greluka, którego sprowokowała do tego nagroda, jaką otrzymał, a mianowicie Order Uśmiechu. Ową nagrodę przyznano mu za kilkuletnią pracę na rzecz dzieci specjalnej troski, która polegała między innymi na realizacji tzw. Grelowisk, Dni Radości w Jaworku, konkursów dla dzieci, choinek oraz wigilii, a także zwykłych spotkań w ośrodkach. Nazwa siedleckiego festiwalu wzięła swój początek właśnie od „Dnia Radości”, który odbywa się corocznie w Jaworku (tam do głównych atrakcji należą występy dzieci z ośrodków specjalnych).

Prace plastyczne, które zwyciężyły w I Konkursie Plastyczno-Muzycznym pt. „O czym opowiada muzyka Fryderyka” zorganizowanym przez Prywatne Przedszkole Muzyczne „Nutka” w Siedlcach. / Fot. Fot. Monika Sztyber
Każdego roku podczas Festiwalu Dziecięcego w Siedlcach można obejrzeć występy taneczne i wokalne zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych grup oraz zespołów dziecięcych. Wydarzenie to stanowi zatem doskonałą okazję do prezentacji dzieci i zespołów należących do szkół całego powiatu siedleckiego, co jest dla nich często ogromnym wyróżnieniem, a dodatkowo niesie ze sobą możliwość integracji.

Młody siedlczanin Piotr Gozdek podczas swojego występu wokalnego. / Fot. Fot. Monika SztyberWiele występujących dzieci jest jednocześnie autorami słów piosenek, które prezentują na scenie! Podczas tegorocznego festiwalu publiczność zachwyciła i rozbawiła m. in. piosenka napisana przez Natalię Orzechowską, a zaśpiewana przez nią samą i jej kolegę Piotra Myrchę. Obydwoje wykazali się przy tym również niemałym talentem aktorskim. Są oni uczniami Gimnazjum przy Zespole Oświatowym w Wiśniewie.

Występ taneczny siedleckiego zespołu Trzpioty poświęcony pamięci Michaela Jacksona. / Fot. Fot. Monika Sztyber
W trakcie festiwalu organizowane są ponadto rozmaite konkursy dla dzieci, a także wieczorne koncerty gwiazd. W 2010 roku festyn uświetnił występ Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który w pełnym składzie przedstawił nowy, premierowy program artystyczny utworzony z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Podczas finału można było natomiast obejrzeć występ wokalistki Kavaa oraz grupy Radosfera, która zaprezentowała specjalny projekt, mający na celu upamiętnienie Michaela Jacksona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kawał dobrego artykułu! :) jak zwykle zostawiam piątala :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.