Facebook Google+ Twitter

VII. Festiwal Reggae Most

W przyszły piątek, 20 sierpnia w Wadowicach odbędzie się siódma edycja festiwalu Reggae Most. Gwiazdą imprezy będzie w tym roku legenda polskiego reggae, zespół Daab.

 / Fot. Wadowickie Centrum KulturyA wszystko to ciepłym wieczorem, w magicznym miejscu i przy łagodnych dźwiękach muzyki reggae. Jak w latach poprzednich, miejscem spotkania będzie wadowicka Wenecja (okolice mostu na Skawie, przy ul. Konstytucji 3-go Maja 98). Początek zaplanowany jest na godzinę 18:00.

"Zaproście kogo się da, bo Reggae Most jest dla wszystkich, bez względu na wiek, przekonania, ubiór czy kolor skóry. Bawcie się radośnie i bezpiecznie. Wstęp na koncert całkowicie bezpłatny. Zapraszamy" - informuje Piotr Kowalczyk, od wielu lat "spirytus movens" festiwalu.

Tegoroczny Reggae Most rozpocznie senegalsko-węgieski zespół Afro Magic. To formacja założona przez Mbaye Ndiay'a z Senegalu, mistrza gry na d’jembe, a także tancerza i choreografa. Od 20:00 do 21:30 przewidziany jest występ Naked Vibrations, 4-osobowego zespołu z Austrii, grającego roots reggae.

Daniem głównym imprezy, będzie jednak zespół Daab. To weterani polskiej sceny raggae. Grają od 1983 roku. Każdy fan trójkolorowej muzyki doskonale zna, a przynajmniej powinien znać utwory: "W moim ogrodzie", "Przed nami wielka przestrzeń" czy "Fala ludzkich serc". To bezdyskusyjny kanon polskiego reggae i gwarancja prawie dwóch godzin dobrej muzyki.

Do tej pory, na poprzednich edycjach gościły już takie gwiazdy, jak: Sidney Polak, Habakuk i Jamal, a w zeszłym roku Maleo Reggae Rockers i Izrael. Chociaż Ostróda, jako polska stolica reggae, może czuć się niezagrożona, festiwal w papieskim mieście wciąż się rozwija, z roku na rok zwiększając frekwencję.

Reggae Most wspiera Burmistrz Wadowic, pani Ewa Filipiak, a w organizacji pomaga Hufiec Ziemi Wadowickiej.

Fragment nagrania z ubiegłorocznego występu Maleo Reggae Rockers:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wolę pisać zapowiedzi niż relacje i uczestniczyć w tego typu wydarzeniach w charakterze rozrywkowo-towarzysko, ale może kiedyś uda mi się pogodzić jedno z drugim :) Co do Sidneya, to pamiętam, jak ludzie cieszyli się na wieść, że na pierwszej edycji Reggae Mostu, wystąpi właśnie on. Do dziś wszyscy oczekują Vavamuffin, jednak jak mi wiadomo z niepotwierdzonych informacji, mieli już nawet kiedyś wystąpić, ale chcieli zbyt dużo zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.