Facebook Google+ Twitter

VII Festiwal Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-31 15:42

W dniach 11-12 czerwca 2011 r. w Konstancinie-Jeziornej odbędzie się jedno z największych świąt opowieści w Polsce przeznaczone dla całej rodziny.

Bajarka / Fot. Ilustracja Mother Goose przez Gustave Doré, Free: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Perrault1.jpgTegoroczny Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń odbywa się pod hasłem "Bajkowy Dywan Mądrości". W programie znajdują się dwa unikatowe wydarzenia: Noc Opowieści oraz Tężnia Rodzin.

Noc Opowieści
11 czerwca, godz. 20.30
Tężnia w Parku Zdrojowym - Konstancin-Jeziorna

To wieczór różnorodności pełen magii, humoru, ale i refleksji. Dzięki Laurence Benedetti (Francja) i Michałowi Malinowskiemu udamy się w niezwykłą podróż w świat mądrości basenu Morza Śródziemnego. Usłyszymy m.in. kipiące energią i temperamentem bajki hiszpańskie i portugalskie, słoneczne, włoskie opowieści oraz tajemnicze legendy francuskie o starych zamczyskach. Zostaną również zaprezentowane pachnące przyprawami i kadzidłem tradycyjne bajki tureckie, marokańskie, syryjskie, libańskie. Nastrój egzotyki wzmocni irański muzyk Mohammad Rasouli grający na tradycyjnych instrumentach: neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (instrument perkusyjny). Bajkowy Dywan Mądrości zabierze również uczestników do rzeczywistości lokalnej za sprawą Andrzeja Szczygielskiego, który przywoła czar wspomnień o Konstancinie. Wystąpią także młodzi opowiadacze z grupy warsztatowej działającej przy Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Całość odbywa się przy dźwiękach muzyki i śpiewu jedynego w swoim rodzaju duetu Sol et Luna (Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko).

Program rodzinny "Tężnia Rodzin"
12 czerwca, godz. 14.00
plac obok Tężni w Parku Zdrojowym - Konstancin-Jeziorna

Ta część Festiwalu przeznaczona jest dla całej rodziny. Program ma na celu zwrócenie uwagi na wartość rodziny oraz na rolę opowieści w budowaniu relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi. To wyjątkowa możliwość usłyszenia najpiękniejszych bajek z różnych części świata, które zachwycą małych i dużych. Uczestnicy zostaną zabrani w magiczną krainę baśni i wysłuchają pięknych, interesujących opowieści wzbogacających charakter mądrością, która zostanie w nas znacznie dłużej niż słowa długich wykładów.

Założenia
Wiedzieć coś na poziomie intelektu i wprowadzać tą wiedzę w czyn, to dwie różne rzeczy. Wszyscy wiemy, że należy być uczciwym, a tak często oszukujemy, wiemy, jak wielką wartość ma szczerość, a tak często kłamiemy. Wiedza często rozmija się z praktyką dnia codziennego. Współczesna edukacja wtłacza w umysły ogromne porcje informacji, ale nie uczy jak żyć. Zapracowani rodzice często nie mają czasu, aby zadbać nie tylko o dobre oceny dziecka, lecz kształtowanie jego charakteru.

Tutaj z pomocą przychodzi baśń. To ona pomaga kształtować tzw. życiową mądrość, która wykracza daleko poza wiedzę ujętą w formułki. Opowieści prezentują pozytywne wzorce osobowe warte naśladowania. Pokazują siłę relacji międzyludzkich, wartości miłości, przyjaźni, czy uczciwości. Opowieść uczy odkrywania nowych znaczeń otaczającego świata, pokazuje sposoby radzenia sobie z trudnościami.

Cele
- Dobra zabawa i wspólne spędzanie czasu przez całą rodzinę.
- Spotkanie wszystkich miłośników bajek.
- Rozwijanie w uczestnikach tzw. mądrości życiowej.
- Ukazanie jak opowieść może budować relacje w rodzinie oraz jak wykorzystać opowieści w dobrej komunikacji.
- Wzmocnienie wartości takich jak miłość, przyjaźń, zaufanie, szacunek.
- Pokazanie, w jaki sposób opowiadanie aktywizuje zasoby człowieka.
- Ożywienie potencjału twórczego tkwiącego w każdym człowieku.

Dla kogo
Festiwal jest dla wszystkich, którzy lubią baśnie. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych chcących miło i wartościowo spędzić w niezwykły sposób czas ze swoją rodziną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W bajkach zawarta jest wielka życiowa mądrość!
Wprowadzanie najmłodszych w ten magiczny świat,
przyniesie im korzyść, pozwoli przyswoić wartości zanikające
w świadomości współczesnych pokoleń.
Sama chciałabym w imprezie uczestniczyć :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.