Facebook Google+ Twitter

VII Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-18 17:05

Już jutro rozpocznie się długo wyczekiwana przez miłośników muzyki jazzowej VII edycja Jazzowej Jesieni. Od 19 do 28 listopada Bielsko-Biała będzie gościć genialnych polskich i zagranicznych muzyków.

 / Fot. Plakat Promujący VII Jazzową Jesień w Bielsku- BiałejPodczas festiwalu zorganizowanego przez Bielskie Centrum Kultury, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz firmę "Fire" będziemy mogli uczestniczyć w koncertach znakomitych artystów. W tym roku zaprezentują się: Gary Burton (wibrafon) i Chick Corea (fortepian), Arild Andersen (kontrabas), Tommy Smith (saksofon) i Paolo Vinaccia (perkusja), Andy Sheppard Quintet, Obara Special Quartet, Tomasz Stańko Quintet, Cecil Taylor. Program festiwalu od lat jest komponowany przez trębacza Tomasza Stańkę, który tak jak w poprzednich latach, tak i teraz zaprosił do Bielska-Białej fantastycznych i uznanych na świecie artystów. Dzięki tak wyśmienitemu doborowi muzyków, Jazzowa Jesień z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie fanów.

Gary Burton - amerykański wibrafonista opracował i spopularyzował technikę gry na wibrafonie za pomocą czterech pałek. Zyskał popularność wśród odbiorców na całym świecie, a także został uhonorowany pięcioma nagrodami Grammy. Wraz z Chickiem Corea nagrał w 1972 roku piękną płytę Crystal Silence, będącą esencją sztuki i liryzmu. Duet wystąpi w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej o godz. 19.

Kolejne koncerty będą miały miejsce w Domu Muzyki BCK w Bielsku-Białej.

26 listopada o godzinie 18 odbędzie się występ Arilda Andersena w trio z Tommy’m Smithem i Paolo Vinaccia, a zaraz po nim zagra Andy Sheppard Quintet.

Norweski kompozytor i basista Arild Andersen podczas bielskiej Jazzowej Jesieni zaprezentuje swój najnowszy projekt w trio, z genialnym szkockim saksofonistą Tommy’m Smithem oraz włoskim perkusistą Paolo Vinaccia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.