Facebook Google+ Twitter

VII Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa

Dziś – 24 listopada o godzinie 10.00 rozpoczął się w Łodzi dwudniowy VII Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa. Impreza zorganizowana jest w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Księdza Skorupki 21.

Fragment festiwalowego plakatu / Fot. Mirosława Kasowska To bardzo nowocześnie zorganizowana impreza, podczas które prezentują się przedstawiciele wszystkich głównych nurtów tego hobby i która zainteresowanym zawsze dostarcza wiele emocji. Tego dnia nie tylko łodzianie wybierają tę ciekawą i aktywną formę spędzania czasu. Do festiwalowego obiektu zjeżdżają się zawsze hobbyści z całego kraju oraz zagranicy. Poprzednie edycje zgromadziły ponad 120 tys. gości.

Wystawcy, zarówno indywidualni jak i zrzeszeni w klubach czy organizacjach modelarskich prezentują bowiem m.in. piękne modele kolejek, samolotów, samochodów, latawców, żaglowców, okrętów, figurek, makiet i innych modeli. Tak jak i w poprzednim edycjach tak i w tegorocznej firmy związane z tą branżą przedstawią swoje oferty.

Prezentacje mają formę pokazów, konkursów i zawodów. W czasie imprezy odbędą się również I Mistrzostwa Polski modeli Militarnych Plastikowych i Kartonowych zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Ligę Obrony Kraju oraz łódzkie kluby modelarskie „Dedal” i „Radarek”.

Widzowie będą mogli dopingować wyścigi zdalnie sterowanych samochodów (RC), a nawet spróbować jazdy na torze wyścigowym i spróbować swych sił w otwartych zawodach w których wygrać można jeden z dwóch modeli samochodów HPI MICRO RS 4.

Pomyślano też o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dla nich przygotowano warsztaty. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy.

Osoby wybierające się na imprezy festiwalowe już od jakiegoś czasu były podekscytowane zapowiedzianą wizytą Andy’ego Moora – wielokrotnego i aktualnego mistrza świata w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych. W Łodzi będzie on mógł zaprezentować swoje umiejętności, bowiem wystartuje w III eliminacjach Mistrzostw Polski elektrycznych samochodów zdalnie sterowanych on-road.

Bilety upoważniają do jednorazowego wstępu na wszystkiego obiekty festiwalowe jednego dnia.
10 zł – wszyscy powyżej 12 roku życia.
8 zł – dzieci poniżej 12 roku życia.
Godziny otwarcia 10.00-18.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za zajawke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajny plakat, szkoda, że nie ma fotek prezentowanych eksponatów, albo
np. z wyścigów zdalnie sterowanych pojazdów albo z jazdy na torze wyścigowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.