Facebook Google+ Twitter

VII Radomska Wiosna Motocyklowa. Motoserce znów w Radomiu

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Motoserce” już po raz szósty zawitała do Radomia, połączona z VII Radomską Wiosną Motocyklową. I choć pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom, to i tak nie zabrakło fantastycznej zabawy.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:URAL650-SPORTSMAN.jpg#mediaviewer/Plik:URAL650-SPORTSMAN.jpg / Fot. Junji Matsumoto26 kwietnia na ulicy Żeromskiego przed Urzędem Miejskim odbyła się VI edycja Motoserca: akcji charytatywnej, która organizowana jest w całej Polsce przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. W Radomiu współorganizatorami „Motoserca” i organizatorami Radomskiej Wiosny Motocyklowej są kluby The Irons MC Poland oraz Shark Riders Radom.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie motocykliści przejechali w uroczystej paradzie ulicami Radomia aż na deptak na placu Corazziego, gdzie mimo padającego deszczu przywitała ich grupa wiernych miłośników motocykli. Już wcześniej przy samym wejściu do budynku Urzędu Miejskiego ustawiony został mobilny ambulans, w którym uczestnicy imprezy mogli oddać krew. Od godziny 10 na deptaku rozbrzmiewały także muzyczne utwory wykonywane przez takie zespoły jak Fiction, Radomską Szkołę Rocka, Bezan i Naked Blues. W samo południe na scenę wyszli między innymi przedstawiciele władz miasta – prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak oraz jego zastępca, Krzysztof Ferensztajn – przedstawiciel radomskich klubów motocyklowych, Robert Sznajder, a także dyrektor RCKiK w Radomiu, Józef Waniek. Po krótkich przemówieniach ksiądz Robert Kotowski poświęcił motocykle.

Z powodu padającego deszczu z małym opóźnieniem rozpoczął się pokaz uroczystej musztry paradnej w wykonaniu orkiestry z II Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Radomiu (dawniej 60 Lotniczego Pułku Szkolnego), jednak pierwszy motocyklowy freestyle'owy pokaz Artura Puzio odbył się już bez większych zakłóceń. Tuż po nim na scenę wyszli zawodnicy ćwiczący na co dzień Krav Magę, zaś na deptaku rozpoczęły się konkursy dla motocyklistów oraz widzów, którzy mogli spróbować swoich sił w kierowaniu ciężkimi maszynami.

Cały czas w rozstawionych przy placu Corazziego namiotach można było z kolei sprawdzić swoje umiejętności na komputerowym symulatorze jazdy na motocyklu, skorzystać z bezpłatnych badań ciśnienia krwi, zarejestrować się jako dawca szpiku czy oczywiście oddać krew w podstawionym obok ambulansie. Dla osób, które zdecydowały się podarować swoją krew potrzebującym, czekała loteria fantowa, w której główną nagrodą był skuter.

Po godzinie 15.30 na scenie pojawiły się grupy taneczne prezentujące swoje umiejętności, a chwilę później mikrofony przejęli członkowie zespołu ZGŁAD z Radomskiej Szkoły Rocka. Krótka przerwa techniczna była z kolei zapowiedzią występu gwiazdy dzisiejszego dnia – Pawła Małaszyńskiego z zespołem COCHISE, który bawił radomską publiczność do godziny 18. Zakończeniem całej imprezy było losowanie zwycięskiego losu w loterii fantowej.

Akcja „Motoserce” zrzesza już ponad 80 motocyklowych klubów na terenie całej Polski, a dzięki zaangażowaniu motocyklistów i pomocy setek osób biorących udział w takich imprezach, udało się w ciągu dotychczasowych pięciu edycji zebrać 14.860 litrów krwi.

Zajrzyj również do galerii zdjęć z VII Radomskiej Wiosny Motocyklowej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.