Facebook Google+ Twitter

VII warszawski Konwent Gier Strategicznych "Grenadier". Moc atrakcji w Cytadeli!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-26 12:52

W dniach 26-27 maja (sobota godz. 10-17.30, niedziela godz. 10-17), odbędzie się VII warszawski Konwent Gier Strategicznych. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w sobotę 26 maja, o godz. 11. Impreza odbędzie się w warszawskiej Cytadeli.

 / Fot. materiał prasowyPierwszy warszawski Konwent Gier Strategicznych "Grenadier" - wydarzenie poświęcone szeroko rozumianemu wargamingowi historycznemu - odbył się w 2006 roku. Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał w kręgach miłośników historycznych gier wojennych, skupionych wokół Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych "Strateg" Domu Kultury Śródmieście (która istnieje od 1999 roku) oraz Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Grot” Białołęckiego Ośrodka Kultury i Małopolskiej Grupy Wargamingowej. Inicjatywa ta zaowocowała dwoma odrębnymi konwentami - "Grenadierem" w Warszawie i "Polami Chwały" w Niepołomicach pod Krakowem.

Pomysł imprezy został zaczerpnięty z podobnych zjazdów organizowanych w innych krajach, w których wargaming jako hobby jest znacznie bardziej popularny niż w Polsce. Dzięki dorocznym konwentom coraz szersze grono osób zajmujących się tą formą rozrywki i zarazem poznawania historii może dzielić się swoją pasją z innymi.

Dla doświadczonych graczy konwent jest doskonałą okazją do zobaczenia "w akcji" tych systemów i gier, o których do tej pory jedynie słyszeli lub czytali. Dla początkujących to okazja do zapoznania się z tym hobby.
Dla wszystkich uczestników gier to możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jego trwania turniejów.

Widzowie "Grenadiera" mają też wspaniałą okazję do poszerzenia wiedzy o militariach i historii. I oczywiście dobrej zabawy. "Grenadier" to okazja do obejrzenia wystaw makiet historycznych i sprzętu wojskowego, rekonstrukcji wydarzeń historycznych, pokazów musztry, fechtunku, gier strategiczno-historycznych oraz do udziału w konkursach wiedzy historycznej, wykładach.

 / Fot. materiał prasowyOd 2010 roku "Grenadier" odbywa się na terenie Cytadeli Warszawskiej - Muzeum X Pawilonu, co podkreśla historyczny charakter imprezy. Współorganizatorami konwentu są: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Klub Wojsk Lądowych.
W organizację i realizację wydarzenia zaangażowanych jest także wiele innych instytucji, patronów medialnych i firm, które wspierają Dom Kultury Śródmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.